fbpx

Darbs ar elpu pamatapmācība

Kā elpot efektīvāk un… kāpēc tas vispār vajadzīgs? ​Nepareiz​a elpošana patērē vairāk Tavas enerģijas, lai nodrošinātu organismu ar pietiekamu skābekļa daudzumu​. Tas rada milzīgu stresu organismam! ​Veicot elpošanas funkciju, organisms veic darbību kopumu, lai tā tiek izpildīta noteiktā kārtībā, atbilstoši organisma vajadzībām, ko sauc par elpošanas biomehāniku. Reģistrāciju un konkrēto apmācību vai kursu iegādājies veikalā, izvēloties starp pamatapmācību vai kursu. Tiekamies apmācībās!

 

Šis produkts pašlaik nav noliktavā un nav pieejams.

Kategorijas: Birka: ,

Apraksts

Apmācību vadītājs: Māris Žunda
Apmācību datumi: 14.03.2020.
Apmācību laiks: 10:00 – 16:00
Apmācību aprakstu meklē: https://www.uzdrosinies.lv/apmacibas/elposanas-biomehanika/
Dalībnieku skaits: līdz 10
Kas ir jāņem līdzi uz apmācību: ērts apģērbs, dzeramais ūdens, pierakstiem paredzētie rīki
Mācību vieta: Rūdīšanās skola, Zikurāts, Bruņinieku iela 36, Centra rajons, Rīga, LV-1011 (ieeja telpās no Bruņinieku ielas 36, kods 3654A)
Mācību maksa: 65 EUR

Īpašs piedāvājums, ja nāc mācīties, kopā ar kādu draugu:

Nāc mācies divatā: 10% atlaide
Nāc mācies trijatā vai četratā: 15% atlaide
Nāc mācies piecatā un vairāk: 20% atlaide

*Atlaides attiecās uz vairākām programmām un automātiski tiek piešķirta, iepērkoties mūsu online veikalā un iegādājoties vairāk par vienu biļeti:

Kā Elpot Efektīvāk Un Uzlabot Elpošanu? Iepazīsties un izproti kā Tu elpo? Kādēļ elpošanas funkcionalitāte ir jāizmaina? Kā elpot efektīvāk?

Cilvēks bez gaisa var izdzīvot sekundes, bez ūdens dienas, bet bez ēdiena nedēļas. Elpošana ir neapzināts process, tā norit automātiski, jo citādi mēs neizdzīvotu. Bet, vai tas nozīmē, ka mēs nevaram to apzināti trenēt un uzlabot? Izprotot un trenējot elpošanas sistēmu, mēs varam kļūt daudz efektīvāki, veselīgāki un spēcīgāki. Elpošanas attīstīšanas nozīme ir neapšaubāma. Mūsdienu dzīvesveids ir būtiski mainījis cilvēka dabiskos elpošanas paradumus. Tos apzināti jāmaina, trenējot un domājot par niansēm, atgriežoties pie stāvokļa, kas ir daudz efektīvāks. Elpošanas nozīme dažādās jomās kļūst arvien izteiktāka. Tā vairs nav tikai austrumu prakšu priekšrocība, kas jau izsenis nav iedomājamas bez elpošanas tehnikām, šobrīd arī rietumu racionālā pasaule ir gatava izzināt šo, cilvēka dzīvības procesu nodrošināšanā tik būtisko, jomu, gan no fizioloģijas, gan jaunāko zinātnes sasniegumu puses.

Vēlies uzlabot spēju efektīvāk elpot?

 • Veicot elpošanas funkciju, organisms veic darbību kopumu, lai tā tiek izpildīta noteiktā kārtībā atbilstoši organisma vajadzībām, ko sauc par elpošanas biomehāniku. Ribu kustības, krūšu kurvju kustības, vēdera kustības, pēc šiem visiem parametriem ir iespējams noteikt vai šī biomehānika notiek atbilstoši anatomiskām prasībām.
 • Dzīves veids, ilgstoši piespiedu poza, psiholoģiska slodze, stress, izmaiņas stājā, muskuļu disbalans, kā rezultātā izveidojas nepareizs elpošanas stereotips, jeb izmainīta elpošanas biomehānika.
 • Nepareizs elpošanas steriotips patērē vairāk enerģijas, lai nodrošinātu organismu ar pietiekamu skābekļa daudzumu. Kas ir ļoti neefektīvs veids kā elpot un rada organismam papildus stresu.
 • Izprotot šo mehānismu, mēs spējam to labot, kā rezultātā elpot efektīvāk, uzņemt vairāk skābekļa un patērēt mazāk enerģijas.

Kādēļ elpošana ir tik svarīga?

 • Elpošanas efektivitāte ir pamats cilvēku funkcionālo spēju uzturēšanā. Tā nodrošina:
 • Gāzu maiņa – galvenā elpošanas orgānu sistēmas funkcija. Tā notiek plaušās un audos. Tas ir viens no galvenajiem dzīvības uzturēšanas procesiem. Šajā procesā tiek uzņemts skābeklis un izdalīts oglekļa dioksīds. Mūsu ķermenis sastāv 65% no skābekļa.
 • Izvadfunkcija – elpojot organisms atdod gaistošas vielas (ēteriskās eļļas, etilspirtu u.c.).
 • Termoregulācija – izelpojot sasildīto gaisu, tiek atdots ķermeņa siltums.
 • Balss veidošana – izelpojamais gaiss ar noteiktu spiedienu ievibrē balss saites, aktivējas balss muskuļi un rodas skaņa.
 • Imūnaizsargfunkcija un hormonālā regulācija.
 • Homeostāzes nodrošināšana – ogļskābās gāzes izvadīšana palīdz nostiprināt nemainīgu pH līmeni organismā.
 • !!! Elpošana ir vienīgā organisma iekšējā funkcija ko mēs spējam apzināti kontrolēt, un caur kuru varam ietekmēt visas pārējās funkcijas.

Kur ir problēma?

Daudzās darba nozarēs, cilvēka darbs bieži saistīts ar ilgstoši piespiedu pozu. Piemēram, darbu pie datora. Pēdējā laikā sabiedrībā arī kļūst aktuāls sāpju apzīmējums „TEXT NECK”, kas rodas, ilgstoši skatoties tālruņa ekrānā. Atrodoties ilgstoši piespiedu pozā un skatoties ekrānā, mēs radam palielinātu slodzi uz krūšu un kakla daļas skriemeļiem, izsaucot muskuļu disbalansu, kas rezultējas ar savilktiem un sāpošiem muskuļiem. Mūsu kakla un krūšu daļa kļūst mazkustīga un stīva. Šie savilktie muskuļi ne tikai izmaina mūsu stāju, bet arī ietekmē to kā mēs elpojam.

Pārmērīgi izvirzīts galvas stāvoklis uz priekšu, palielināts krūšu daļas izliekums, šādi tiek apgrūtināta galvenā elpošanas muskuļa darbība – diafragmas aktivitāte. Fizioloģiski ieelpas laikā diafragma nolaižās un vēders piepūšas, izelpas laikā diafragma paceļās un vēders saplok. Sakumpusi stāja traucē diafragmas pareizo darbību. Diafragma ir ne tikai galvenais elpošanas muskulis, bet arī citu elpošanas muskuļu darbības veicinātājs.  Ja diafragma nefunkcionē pietiekami, notiek citu elpošanas muskuļu funkciju izmaiņas, tie tiek pārslogoti. Respiratory Physiology (John B. West, 2000), dati liecina ka 13% apakšējās plaušu daļas transportē vairāk kā 60ml skābekļa vienā minūtē, kamēr 7% augšējās plaušu daļas mazāk kā 4ml skābekļa vienā minūtē. Tādējādi apakšējās plaušu daļas ir par 7-8 reizēm efektīvākas transportējot skābekli, nekā augšējās daļas.

Pareiza diafragmas slīdēšana nodrošina skābekļa piekļuvi apakšējām plaušu daļām. Diafragmālās elpošanas laikā, visas alveolas tiek vienmērīgi iestieptas vertikāli piepildot visas plaušu daļas ar gaisu. Jo labāk diafragma aktivizējas un noslīd lejā, jo vairāk gaisa piekļūst plaušām. Savukārt tikai krūšu daļas elpošana samazina šūnu apgādi ar skābekli, kas ir pamats visu hronisku saslimšanu gadījumos. Neefektīva elpošana organismam rada papildus stresu, un patērē vairāk enerģijas. Uzlabojot stāju, krūšu kurvju kustības un elpošanas muskuļu pareizu slodzes sadalījumu, mēs uzlabosim miega un apetītes kvalitāti, mazināsim stresu, organisms darbosies efektīvāk un mēs sajutīsim vairāk enerģijas.

 

>