Izpārdošana!

Darbs ar elpu nometne

295,00 PVN iekļauts

Mācies un piedzīvo elpošanas pieredzi klātienē. Elpošana kā pašizziņas un attīstošs instruments. Apziņu paplašinoša, intuīciju un radošumu atmodinoša pieredze elpošanas un veselības trenera Māra Žundas vadībā. Tev ir iespēja izvēlēties piedalīties šajā nometnē, kur baudīt elpošanas spēku un mācīties nianses, lai funkcionētu efektīvāk. Elpošanas virziens šobrīd it sevišķi ir kļuvis ļoti svarīgs un nozīmīgs no dažādiem dzīves aspektiem, izmanto to un iepazīsties vairāk.

Apmācību vadītājs: Māris Žunda
Vairāk detaļas: https://www.uzdrosinies.lv/rudisanas-skolas-nometne/
Apmācību laiks: 12.11.-13.11.2022 / Sākums 10:00 sestdien / Noslēgums ap 18:00 svētdien.
Dalībnieku skaits: līdz 12
Kas ir jāņem līdzi uz apmācību: sevi un visu nepieciešamo sev! (par to tevi detalizētāk vēl informēsim, kad pieteiksies)
Nometnes vieta: Skrundas Muiža, Pils iela 2, Skrunda

Cenā iekļauts

 • Dzīvošana divvietīgos numuriņos
 • Veģetārs uzturs (pusdienas, vakariņas, brokastis)
 • Pirts vakars
 • Vairāki mācību virzieni (darbs ar elpu, rūdīšanās, aukstums, karstums, miegs, muskuļi, skelets)
 • Mācību materiāli
 • Divas pilnas mācību dienas
 • Intensīvs darbs ar sevi un izaugsme

Mēs nezinām, ar kādu bagāžu Tu ienāksi, bet pēc šīm divām dienām Tu būsi viens kārtīgi rūdīts cilvēks - ar zināšanām, pieredzi, un praktiskiem instrumentiem, ko pielietot ikdienā.

Kādēļ darbs ar elpu treniņš? 

Ķermenis. Elpošana ir svarīga dzīves sastāvdaļa; tā palīdz ievadīt skābekli asinsritē un izvadīt oglekļa dioksīdu. Pilns elpošanas cikls ietver visu ķermeni - krūtis, vēderu, muguru un prātu. Lai gan dabiska un vienkārša elpošana šķietami notiek bez piepūles, elpošanas biomehānika ir sarežģīts process. Organisms veic noteiktu darbību kopumu, lai elpošana noritētu secīgā kārtībā un atbilstoši organisma vajadzībām. Nepareiza elpošana rada milzīgu stresu organismam un patērē lielu daudzumu dzīves enerģijas. Savukārt dziļas/lēnas un pareizas elpošanas fiziskie ieguvumi bieži vien ir tūlītēji. Tās rezultātā tiek tonizēts vagus nervs un palielinās parasimpātiskās nervu sistēmas ietekme uz ķermeņa orgāniem. Organismā iemājo miera sajūta, palēninās sisdsdarbība un asinsspiediens. Dziļās elpošanas laikā elpošana notiek izmantojot diafragmu un vēdera muskuļus nevis krūšu kurvi, tādējādi piesaistot lielāku skābekļa daudzumu, kas sasniedz ķermeņa šūnas un orgānus. Turpretim organismam darbojoties "cīņas vai lidojuma" jeb stresa režīmā, tas pastiprināti izdala hormonu (piemēram, kortizolu un adrenalīnu), kas paātrina elpošanu, palielina pulsu, asinsspiedienu un rada hipermodrību. Dziļa elpošana var palīdzēt mainīt šo reakciju un atslābināt ķermeni. Svarīgākais ir ķermeniski sajust, saprast elpošanas mehāniku un spēt novērtēt kā ķermenis līdzdarbojas. Pavērojiet savas elpas temperatūru un mitrumu. Sajūtiet kā muskuļi un kauli līdzdarbojas elpošanas procesā. Novērojiet, kā jūtas ķermenis, kad pārslēdzaties no seklas uz apzinātu un efektīvu elpošanu.

Prāts. Papildus ķermeņa fiziskā stresa reakcijas vadībai, lēna un dziļa elpošana var kalpot kā nomierinošs instruments un palēnināt emocionālo turbulenci prātā. Zinātniskie pētījumi liecina, ka darbs ar elpu var palīdzēt ārstēt depresiju, trauksmi un PTSD. Kā arī kļūt par tiltu, kas ļauj sasniegt dziļāku prāta stāvokli, kurā jūs, iespējams, spēsiet piekļūt paslēptām emocijām, aizvainojumiem un kaitēm, kā arī atbrīvot sevi no iekšējiem konfliktiem un uzlabot koncentrēšanās spējas. Pavisam vienkārša prakse: mirklī, kad prāts savienojies ar elpu, apzinieties un vērojiet galvā ienākušo domu, bet nepievienojieties tai. Izjūtiet, kādas emocijas tā rada. Ieklausieties savā iekšējā balsī un vizualizējiet savu labāko nodomu katrai elpošanas nodarbei.

Gars. Darbs ar elpu var būt arī garīgs instruments. Praktizējot darbu ar elpu, iespējams piedzīvot stāvokli ārpus ķermeņa un prāta un savienoties ar savu augstāko “es” - savu būtību. Citiem vārdiem, nolikt malā ego un saplūst ar Visumu. Piedzīvot veselumu. Elpojot iespējams sajust kā Visums ieelpo gaisu. Izbaudiet dzīvības spēku (prana), kas plūst caur jums, un ļaujiet sev veidot telpu šai enerģijai sevī. Sajūtiet, kā tā savieno jūs ar dziļāku savas būtības daļu. Izelpojot sūtiet enerģiju visai dzīvajai pasaulei.

Vēlies uzlabot spēju efektīvāk elpot?

 • Veicot elpošanas funkciju, organisms veic darbību kopumu, lai tā tiek izpildīta noteiktā kārtībā atbilstoši organisma vajadzībām, ko sauc par elpošanas biomehāniku. Ribu kustības, krūšu kurvju kustības, vēdera kustības, pēc šiem visiem parametriem ir iespējams noteikt vai šī biomehānika notiek atbilstoši anatomiskām prasībām.
 • Dzīves veids, ilgstoši piespiedu poza, psiholoģiska slodze, stress, izmaiņas stājā, muskuļu disbalans, kā rezultātā izveidojas nepareizs elpošanas stereotips, jeb izmainīta elpošanas biomehānika.
 • Nepareizs elpošanas steriotips patērē vairāk enerģijas, lai nodrošinātu organismu ar pietiekamu skābekļa daudzumu. Kas ir ļoti neefektīvs veids kā elpot un rada organismam papildus stresu.
 • Izprotot šo mehānismu, mēs spējam to labot, kā rezultātā elpot efektīvāk, uzņemt vairāk skābekļa un patērēt mazāk enerģijas.

Kādēļ elpošana ir tik svarīga?

 • Elpošanas efektivitāte ir pamats cilvēku funkcionālo spēju uzturēšanā. Tā nodrošina:
 • Gāzu maiņa – galvenā elpošanas orgānu sistēmas funkcija. Tā notiek plaušās un audos. Tas ir viens no galvenajiem dzīvības uzturēšanas procesiem. Šajā procesā tiek uzņemts skābeklis un izdalīts oglekļa dioksīds. Mūsu ķermenis sastāv 65% no skābekļa.
 • Izvadfunkcija – elpojot organisms atdod gaistošas vielas (ēteriskās eļļas, etilspirtu u.c.).
 • Termoregulācija – izelpojot sasildīto gaisu, tiek atdots ķermeņa siltums.
 • Balss veidošana – izelpojamais gaiss ar noteiktu spiedienu ievibrē balss saites, aktivējas balss muskuļi un rodas skaņa.
 • Imūnaizsargfunkcija un hormonālā regulācija.
 • Homeostāzes nodrošināšana – ogļskābās gāzes izvadīšana palīdz nostiprināt nemainīgu pH līmeni organismā.
 • !!! Elpošana ir vienīgā organisma iekšējā funkcija ko mēs spējam apzināti kontrolēt, un caur kuru varam ietekmēt visas pārējās funkcijas.

Darbs ar elpu treniņš

Elpošanas treniņš ir vadīts elpošanas notikums, kur tiek integrēti dažādi elpošanas vingrinājumi, teroija un prakse, kas palīdz gan trenēt, gan atbrīvot mūsu ķermeni un prātu.

Tehniskās prasības: 

 1. Elpošanai/Vingrošanai paredzēts abģērbs.
 2. Dzeramais ūdens līdzi.
 3. Vingrošanas paklājiņš, sega un spilvens tiks nodrošināti nodarbību telpā.
 4. Nodarbības laikā apavi nav nepieciešami.

METODIKAS UN IZMANTOTĀS ZINĀŠANAS

Gadu desmitiem ilgā pašizpētes procesā un līdzdarbojoties revolucionāros zinātniskos pētījumos Vims Hofs (Wim Hof) ir radījis vienkāršu, efektīvu veidu, kā stimulēt ķermenī notiekošos dziļos fizioloģiskos procesus un pilnībā realizēt mūsu potenciālu. Vima Hofa metodes būtība ir saiknes atjaunošana – ar sevi, citiem un dabu. Tās balsts ir trīs spēcīgi pīlāri - elpošana, aukstums un gribasspēks, kuru sinerģija sniedz mums īstermiņa un ilgtermiņa pozitīvu efektu.

VIMA HOFA METODES ELPOŠANA. Vima Hofa metodes elpošanas vingrinājumi var pozitīvi ietekmēt šādas jomas un elementus:

 • Līdzsvarot ķermeni un apziņu
 • Veicināt asinsriti
 • Uzlabot miega kvalitāti
 • Veidot spēju aizmirst par diskomfortu aukstumā — ieiet aukstā dušā un ledainā ūdenī
 • Uzlabot koncentrēšanās spējas un paaugstināt mērķtiecību
 • Uzlabot noturību pret stresu un pārliecību par saviem spēkiem

OXYGEN ADVANTAGE METODIKA JEB DARBS AR ELPU. Oxygen Advantage ir unikāls elpošanas vingrinājumu kopums sporta snieguma un kopējās veselības uzlabošanai. Tā balsts ir divi pīlāri: funkcionālā elpošana un augstkalnu treniņu simulācija. Šajā jomā mēs fokusēsimies uz šādiem uzdevumiem:

 • Veicot elpošanas funkciju, organisms veic noteiktu, organisma vajadzībām atbilstošu darbību kopumu, kuru dēvē par elpošanas biomehāniku. Ribu kustības, krūšu kurvju kustības, vēdera kustības, - pēc šiem parametriem iespējams noteikt vai elpošanas biomehānika notiek atbilstoši anatomiskām prasībām.
 • Dzīvesveids, ilgstoša piespiedu poza, psiholoģiskā slodze, stress, izmaiņas stājā, muskuļu disbalanss, - tā visa rezultātā izveidojas nepareizs elpošanas stereotips jeb izmainīta elpošanas biomehānika.
 • Nepareizs elpošanas steriotips patērē vairāk enerģijas, lai nodrošinātu organismu ar pietiekamu skābekļa daudzumu. Tas ir ļoti neefektīvs elpošanas veids un rada organismam papildus stresu.
 • Izprotot šo mehānismu, mēs spējam to labot, elpot efektīvāk, uzņemt vairāk skābekļa un patērēt mazāk enerģijas.

Māris Žunda ir sertificēts Vima Hofa metodes treneris, kas šo metodi apguvis mācoties pie Vima Hofa, un patstāvīgi ar to strādā kopš 2013. gada. Māris Žunda ir Oxygen Advantage pārstāvis Baltijā un regulāri pilnveido zināšanas, noslīpē un izkopj mācību metodoloģiju. Turklāt “Rūdīšanās skolā” Māris piedāvā apgūt šo metodi ikvienam: gan privātpersonām, gan uzņēmumu kolektīviem.

Elpošana ir vienkāršākais un lētākais rīks nervu sistēmas vadībā

Kā elpot efektīvāk un… kāpēc tas vispār vajadzīgs? ​Nepareiz​a elpošana patērē vairāk Tavas enerģijas, lai nodrošinātu organismu ar pietiekamu skābekļa daudzumu​. Tas rada milzīgu stresu organismam! ​Veicot elpošanas funkciju, organisms veic darbību kopumu, lai tā tiek izpildīta noteiktā kārtībā, atbilstoši organisma vajadzībām, ko sauc par elpošanas biomehāniku. Iepazīsties un izproti kā Tu elpo? Kādēļ elpošanas funkcionalitāte ir jāizmaina? Kā elpot efektīvāk? Cilvēks bez gaisa var izdzīvot sekundes, bez ūdens dienas, bet bez ēdiena nedēļas. Elpošana ir neapzināts process, tā norit automātiski, jo citādi mēs neizdzīvotu. Bet, vai tas nozīmē, ka mēs nevaram to apzināti trenēt un uzlabot? Izprotot un trenējot elpošanas sistēmu, mēs varam kļūt daudz efektīvāki, veselīgāki un spēcīgāki. Elpošanas attīstīšanas nozīme ir neapšaubāma. Mūsdienu dzīvesveids ir būtiski mainījis cilvēka dabiskos elpošanas paradumus. Tos apzināti jāmaina, trenējot un domājot par niansēm, atgriežoties pie stāvokļa, kas ir daudz efektīvāks. Elpošanas nozīme dažādās jomās kļūst arvien izteiktāka. Tā vairs nav tikai austrumu prakšu priekšrocība, kas jau izsenis nav iedomājamas bez elpošanas tehnikām, šobrīd arī rietumu racionālā pasaule ir gatava izzināt šo, cilvēka dzīvības procesu nodrošināšanā tik būtisko, jomu, gan no fizioloģijas, gan jaunāko zinātnes sasniegumu puses.

Vēlies uzlabot spēju efektīvāk elpot?

 • Veicot elpošanas funkciju, organisms veic darbību kopumu, lai tā tiek izpildīta noteiktā kārtībā atbilstoši organisma vajadzībām, ko sauc par elpošanas biomehāniku. Ribu kustības, krūšu kurvju kustības, vēdera kustības, pēc šiem visiem parametriem ir iespējams noteikt vai šī biomehānika notiek atbilstoši anatomiskām prasībām.
 • Dzīves veids, ilgstoši piespiedu poza, psiholoģiska slodze, stress, izmaiņas stājā, muskuļu disbalans, kā rezultātā izveidojas nepareizs elpošanas stereotips, jeb izmainīta elpošanas biomehānika.
 • Nepareizs elpošanas steriotips patērē vairāk enerģijas, lai nodrošinātu organismu ar pietiekamu skābekļa daudzumu. Kas ir ļoti neefektīvs veids kā elpot un rada organismam papildus stresu.
 • Izprotot šo mehānismu, mēs spējam to labot, kā rezultātā elpot efektīvāk, uzņemt vairāk skābekļa un patērēt mazāk enerģijas.

Kādēļ elpošana ir tik svarīga?

 • Elpošanas efektivitāte ir pamats cilvēku funkcionālo spēju uzturēšanā. Tā nodrošina:
 • Gāzu maiņa – galvenā elpošanas orgānu sistēmas funkcija. Tā notiek plaušās un audos. Tas ir viens no galvenajiem dzīvības uzturēšanas procesiem. Šajā procesā tiek uzņemts skābeklis un izdalīts oglekļa dioksīds. Mūsu ķermenis sastāv 65% no skābekļa.
 • Izvadfunkcija – elpojot organisms atdod gaistošas vielas (ēteriskās eļļas, etilspirtu u.c.).
 • Termoregulācija – izelpojot sasildīto gaisu, tiek atdots ķermeņa siltums.
 • Balss veidošana – izelpojamais gaiss ar noteiktu spiedienu ievibrē balss saites, aktivējas balss muskuļi un rodas skaņa.
 • Imūnaizsargfunkcija un hormonālā regulācija.
 • Homeostāzes nodrošināšana – ogļskābās gāzes izvadīšana palīdz nostiprināt nemainīgu pH līmeni organismā.
 • !!! Elpošana ir vienīgā organisma iekšējā funkcija ko mēs spējam apzināti kontrolēt, un caur kuru varam ietekmēt visas pārējās funkcijas.

Izproti savu miegu - Tavs fundaments veiksmīgai dzīvei

Miegs ir sarežģīta lieta, bet daudzi domā tā: aizmiegu, pamostos, un pa vidu nekas nenotiek. Bet patiesībā notiek sarežģītas lietas! Vai Tev ir grūti aizmigt vai arī Tu regulāri mosties naktī? Vai esi slims un tik ļoti noguris no negulēšanas? Tu nespējat izslēgt savu prātu vakaros un Tev ir traucēts miegs?

Māris Žunda: Miega apmācību laikā Tev būs iespēja iegūt gan praktiskas, gan teorētiskas zināšanas par to, kā ietekmēt un uzlabot sava miega kvalitāti. ​​Pēc apmācībām varēsi izgulēties labāk, jo gūsi pārliecību par miega nozīmi Tavā dzīvē. ​Pats sāku interesēties par miegu, kad caur aukstumu, elpošanu un nervu sistēmas treniņiem sapratu, ka tas ir vadāms process un man radās pastiprināta vēlme šo uzlabot sevī! Tieši tāpēc es šobrīd apkopoju visas zināšanas no teorētiskās, zinātniskās, kā arī praktiskās pieredzes un izveidoju šo mācību virzienu! Parasti es saku, tiekamies ezerā, bet tagad es teikšu - tiekamies migā!

 • Iemācies novērtēt miega traucējumus un izprast, kas tos rada.
 • Kāpēc miegs ir tik svarīgs Tavā dzīvē? Kāda tam dziļāka jēga?
 • Tava guļamistaba, gulta, sega, matracis, spilvens, poza, kā ietekmē Tavu miegu?
 • Kādus rīta un/vai vakara rituālus vajag ieviest pirms un pēc miega, lai uzlabotu miegu?
 • Kursa mācībās, Tev būs iespēja izaicināt sevi labākam miegam ar dažādiem mājasdarbiem un mācību virzieniem!
 • Miega zagļi, kas ietekmē Tavu miegu un spēju izgulēties kvalitatīvi!
 • Uzturs un uztura paradumi, kas ietekmē miegu?
 • Kā zarnu trakts ietekmē Tavu miegu kvalitāti?
 • Endokrīnās sistēmas darbības jeb hormonu nianses un kāda ir to nozīme miega procesu regulācijā?
 • Fizioloģija un kā tā var ietekmēt Tavu lielisko miegu?
 • Fakti, pētījumi un secinājumi no medicīnas un personīgās dzīves!
 • Ko darīt ar krākšanu? Un vai to var labot!
 • Kā tehnoloģijas var palīdzēt mērīt, analizēt un ko tās pasaka par mūsu miegu?

​Neviens par to nerunā: ​Neviens Tavā dzīvē nav Tev mācījis par miegu. Dīvaini, vai ne?! Process, kurš ir absolūti vitāls mūsu labsajūtai un veselības kvalitātei tiek uzskatīts par tik pašsaprotamu, ka nevienam nešķiet, ka šajā procesā var un būtu jēga ko mainīt. Var un vajag!

Pētījumi un vietējā pieredze Latvijā: ​Pētījumi dati Amerikā apliecina, ka vairāk kā 78% no cilvēkiem vēlas uzlabot savu miegu un tā kvalitāti. 38% cilvēku pamostas noguruši un neizgulējušies vairāk kā 4 diena nedēļā un tas nav normāli! 51% amerikāņu pusaudžu apgalvo, ka skolā viņi ir noguruši, tāpēc pajautājiet saviem bērniem kāds ir viņu enerģijas līmenis dienas laikā? Kamēr šis pētījums tika veikts Amerikā, mēs redzam no mūsu citiem mācību virzieniem, ka šāda vai līdzīga pieredze piemeklē arī mūs Latvijā un tieši tāpēc mēs gribam to
labot!

Kultūra, ko mēs veidojam paaudzēs! Faktiski, ja Tu nejūties labi tas Tevi nogurdina, Tava enerģija ir zemā līmenī un Tu nespēj koncentrēties, domāt un tas rada garastāvokļa svārstības un papildus stresu Tavai nervu sistēmai, radot papildus fizisko un emocionālo spriedzi. Nereti šo nepatīkamo ciklu var lauzt ar dažādām metodēm, kas palīdz uzlabot miega kvalitāti. Ilgtermiņā tas jūtami uzlabos Tavu pašsajūtu un enerģijas apjomu.

Atbildība par sevi un saviem tuviniekiem! Kādus padomus Tu zini par miegu? Iespējams zini, ka naktī nepieciešamas 7-9 stundas miega, nav ieteicams dzert kafiju pirms gulētiešanas, nelietot mobilās ierīces pirms miega, gulēt tumšā, klusā, vēdinātā telpā. Iespējams zini, ka ieteicams mosties un doties gulēt vienā un tajā pašā laikā, nav ieteicams nakšņot ar mājdzīvniekiem gultā, regulāri nepieciešams mainīt veļu, matraci, spilvenu, segu, utt. Un tas nav viss, mēs Tev izstāstīsim vēl daudz un dažādus padomus, kas palīdzēs izmainīt Tavu miega kvalitāti.

"Tici vai nē, bet Tu vari katru nakti izgulēties un pamosties ar sajūtu, ka esi atpūties un enerģijas pilns mesties dienas darbos! Tas ir iespējams!"
Izpārdošana!

Darbs ar elpu nometne

Mācies un piedzīvo elpošanas pieredzi klātienē. Elpošana kā pašizziņas un attīstošs instruments. Apziņu paplašinoša, intuīciju un radošumu atmodinoša pieredze elpošanas un veselības trenera Māra Žundas vadībā. Tev ir iespēja izvēlēties piedalīties šajā nometnē, kur baudīt elpošanas spēku un mācīties nianses, lai funkcionētu efektīvāk. Elpošanas virziens šobrīd it sevišķi ir kļuvis ļoti svarīgs un nozīmīgs no dažādiem dzīves aspektiem, izmanto to un iepazīsties vairāk.

>