Par Rūdīšanās Skolu

Mūsu stāsts nav par sevis saldēšanu, bet par atgriešanos pie mūsu dabīgajām spējām sevi kontrolēt, lai kļūtu par sevis labāku versiju!

Māris Žunda

“Rūdīšanās Skolas” dibinātājs un treneris

Viss sākās tolaik, kad Rūdīšanās skolas vadītājs Māris Žunda strādāja IT jomā. Toreiz viss šķita lieliski teorētiski, bet ne praktiski. Māris strādāja lieliskā uzņēmumā, starp lieliskiem kolēģiem, tomēr trūka enerģijas un dzīvesprieka. Pagrieziena punkts bija Vima Hofa mācība, kas pārvērta Māra dzīvi līdz nepazīšanai…sekoja daudzu aizraujošu notikumu virkne. Protams, Māris kļuva par sevis labāku versiju. Tomēr šis process vēl nav beidzies, jo vienmēr ir kurp tiekties… Nu Māris un Rūdīšanās skola piedāvā arī Tev iemācīties justies un dzīvot labāk. Māris ir Vima Hofa metodes treneris Baltijā, viņš ir izveidojis Rūdīšanās skolu un vada Aukstummīļu kustību. Māris ir pirtnieks, reiki praktiķis un fiziskās sagatavotības treneris. Māris ir profesionāls izaugsmes treneris un veselības veicināšanas entuziasts, kas vēlas efektīvi, vienkārši un, galvenais, mūsdienīgi integrēt zināšanas dzīvē.

Kas ir Rūdīšanās skola?

Rūdīšanās skolas mērķis (misija) ir palīdzēt cilvēkam atgriezties pie viņa dabiskajām spējām sevi kontrolēt, kā daba viņu ir radījusi. Mācību programmas, notikumi, apmācības ir veids, kā dalāmies savā pieredzē un zināšanās ar ikvienu, kas vēlas kļūt par sevis efektīvāko versiju — kļūt enerģiskāks, pārliecinātāks, stiprāks, veselīgāks, mērķtiecīgāks un produktīvāks. Mēs uzskatām, ka cilvēks un dators ir ļoti līdzīgi. Tos abus var ieprogrammēt. Kā arī, ikvienam savā dzīvē ir jārada kāda pievienotā vērtība. Rūdīšanās skola ir viens no veidiem, kā mēs varam radīt pievienoto vērtību pasaulei. izmantojot savas zināšanas un pieredzi, mēs vēlamies palīdzēt cilvēkiem sevi ieprogrammēt atpakaļ tā, kā daba mūs ir radījusi — ar mūsu dabiskajām spējām sevi kontrolēt un justies laimīgiem!

Mūsu nostāja

Mēs uzskatām, ka cilvēks un dators ir ļoti līdzīgi. Tos abus var ieprogrammēt. Tāpat mēs uzskatām, ka ikvienam savā dzīvē ir jārada kāda pievienotā vērtība. Rūdīšanās skola ir viens no veidiem, kā mēs to varam un vēlamies radīt. Laužot sabiedrībā valdošos stereotipus, izmantojot savas zināšanas un pieredzi, mēs vēlamies palīdzēt ļaudīm sevi ieprogrammēt atpakaļ tā, kā daba mūs ir radījusi — ar mūsu dabiskajām spējām sevi kontrolēt.

Kā viss sākās?

Viss sākās tolaik, kad Rūdīšanās skolas vadītājs Māris Žunda strādāja IT jomā. Toreiz viss šķita lieliski teorētiski, bet ne praktiski. Māris strādāja lieliskā uzņēmumā, starp lieliskiem kolēģiem, tomēr trūka enerģijas un dzīvesprieka. Pagrieziena punkts bija Vima Hofa mācība, kas pārvērta Māra dzīvi līdz nepazīšanai… sekoja daudzu aizraujošu notikumu virkne. Protams, Māris kļuva par sevis labāku versiju. Tomēr šis process vēl nav beidzies, jo vienmēr ir kurp tiekties… Nu Māris un Rūdīšanās skola piedāvā arī Tev iemācīties justies un dzīvot labāk.

Piesakies 30 dienu izaicinājumam!

 

Katru rītu 30 dienu garumā savā e-pastā saņemsi uzdevumu un mācību vielu, kura palīdzēs mainīt Tavus paradumus, kā arī iepazīt tuvāk visu mūsu zināšanu apjomu.

Laila Malceniece par 21 dienas izacinājumu

Man paveikt uzdevumus 21dienas garumā līdzēja tas, ka tie bija ļoti daudzveidīgi un arī īsi, vienkārši, nevarēja atrunāties, ka tam vai šim nesanāca laika. Iegūto pieredzi vērtēju visnotaļ pozitīvi, labs impulss turpināt ceļu draudzībā ar aukstumu.

Ieva Pudure par 21 dienas izaicinājumu

Biju ļoti pateicīga par iespēju izrauties no ikdienas rutīnas un pamēģināt ko jaunu! Tāpat arī pievienotie materiāli bija ļoti vērtīgi!

Vanesa Apkalne par "Darbs ar elpu"

Pirms kursa uzsākšanas jau skaidri apzinājos, ka elpoju nepareizi. To es izjutu jau skriešanas laikā, izjūtot asas sāpes krūtīs un smagi elsojot caur muti. Apmācības man pavēra skatu uz citu pasauli. Nogurumu vairs neārstēju ar kārtējo kafijas krūzi, pieķeru sevi katru reizi, kad elpoju nepareizi. Elpošanas kursu es noteikti ieteiktu iziet ikvienam, jo iepriekš pat nenojautu, cik ļoti elpošana uzlabo dzīves kvalitāti. Neizsakāms paldies!

Edgars Bērziņš par "Vima Hofa metodi"

Lieliskas un vērtīgas mācības. Kad atbraucu no mācībām, bija enerģija visam vakaram, tas ir ļoti labs motivators turpināt un strādāt ar sevi. Pašam neticējās, ka asinsrite tomēr strādā un kaut kas ķermenī notiek. Mēs varam sajust, kas notiek ķermenī! Paldies par šo lielisko Vima Hofa mācību dienu.

Alise Bukovska par "Darbs ar elpu"

Šīs apmācības sniedza ļoti vērtīgu teorētisku un praktisku ieskatu pareizas elpošanas paradumu ieviešanai, lai ilgtermiņā uzlabotu labsajūtu, pielāgošanos konkrētai dzīves situācijai (miera/enerģijas radīšana sev vajadzīgos brīžos), fizisko aktivitāšu veiktspējas uzlabošanu un kopumā būtisku dzīves kvalitātes celšanu.

Arta Citko

Jautra komūna sevis uzlabošanai! Māris vienmēr parūpējās, lai visiem viss būsu skaidrs. Ļauj iepazīt jaunas sajūtas neko nespiežot. Tik cik pašam gribēšana un ticēšana varēšanai. Vienmēr kaut ko jaunu var uzzināt. Paldies par pasākumiem!

4+
gadu pieredze

3000+
aizvadītas treniņstundas

1500+
izmācīti veselīguma entuziasti

Biežāk uzdotie jautājumi

Kam paradzētas "Rūdīšanās skolas" apmācības?

Jebkuram cilvēkam, kurš ikdienā izjūt nogurumu, pazeminātas koncentrēšanās un/vai kognitīvās spējas vai vienkārši vēlās labāk izprast un kontrolēt savu ķermeni.

Tev ir jābūt gatavam iziet no savas komforta zonas (it īpaši attiecībā uz aukstumu), bet kā jau Tu, iespējams, esi dzirdējis… izaugsme notiek ārpus komforta zonas!

Kas ir rūdīšanās un kāpēc tik dažādi mācību virzieni?

Rūdīšanās ir spēja pielāgoties ārējās un iekšējās vides pārmaiņām un iemācīties kontrolēt šo spēju! Citiem vārdiem trenētības, pielāgošanās vai adaptēšanās spējas. Ņemot vērā, ka šīs spējas var iegūt ar dažādām metodēm un vingrojumiem, mēs mācām vairākas programmas, ko vari apskatīt mūsu apmācību piedāvājumā.

Rūdīšanās ir spēja kontrolēt savu ķermeni un prātu, Tu varēsi kļūt par sevis labāku, enerģiskāku, veselīgāku, dzīvespriecīgāku, mērķtiecīgāku un pārliecinātāku versiju! Rūdīšanās skolas pamatā ir Vima Hofa metodes mācība, kas aicina koncentrēties uz elpošanu, lai iegūtu kontroli pār savu ķermeni un prātu. Mēs mācām elpošanas biomehāniku, ķermeņa stāju un drīzumā vēl dažādas citas mācību programmas tiks iekļautas piedāvājuma klāstā.

Ja Tavs mērķis ir aukstums jeb termoregulācijas uzlabošana, tad Tu esi īstajā vietā! Iemācoties kontrolēt savu ķermeni, ziemas pelde atklātā ūdenī, pastaiga karstumā vasarā, uzstāšanās publikas priekšā, produktīva darbadiena būs tīrais nieks.

Tieši tāpēc rūdīšanās skolas stāsts nav par sevis saldēšanu, bet par atgriešanos pie mūsu dabīgajām spējām sevi kontrolēt vairākās jomās!

Kāpēc tik liela nozīme tiek pievērsta elpošanai?

Ja šo lasi – tātad elpo!  Un Tev droši vien šķiet, ka elpošana ir dabisks process, ko protam mēs visi un tur nevar būt nekādas runas par elpošanas “uzlabošanu”. Nepareizi! Elpošana ir vienīgā organisma iekšējā funkcija, ko mēs spējam apzināti kontrolēt un caur kuru varam ietekmēt visas pārējās funkcijas. Mēs Tev iemācīsim, kā to kontrolēt, lai vari pieredzēt to, kādas pozitīvas izmaiņas tas atstāj uz tavu ķermeni un prātu kopumā. Visās mūsu mācību programmās cauri vijas stāsts par elpošanu un tās nozīmi!

Vai "Rūdīšanās skolai" ir vecuma ierobežojums?

Jā un nē! Apmācību uzsvars šobrīd ir pamatā vērsts uz pieaugušajiem. Tomēr mūsu studentu lokā ir bijuši arī vecāki ar bērniem, mācoties pieaugušo programmas, sākot no 14 gadu vecuma. Drīz plānojam atvērt Rūdīšanās skolas bērnu mācības, tāpēc seko līdzi mūsu jaunumiem sociālajos tīklos vai pieraksties jaunumiem.

Vai nepieiešama iepriekšējā pieredze jebkurai no apmācību programmām?

Nē, visas mācību programmas un veidi ir domāti iesācējiem. Visus nepieciešamos pamatus un vēl vairāk, iemācīsimies uz vietas. Tālāka praktizēšana un jauno zināšanu integrēšana savu ikdienas paradumu lokā ir uz Taviem pleciem.

Par mums runā!

>