Vai Tu pieņemsi izaicinājumu savām pēdām?

Pirmo reizi sākam 08. aprīlī 2021. gadā un nākamā dienā, kad Tu pieteiksies!

 

 

 

 

Kopā ar Edgaru Renci un Latvijas Baskāju skriešanas biedrību mēs esam sagatavojuši Tavām pēdām izaicinājumu.

Izaicinājums, kur mācīties, piedzīvot un augt! 

Zemāk lasi detaļas un piesakies bez maksas!

 

 

 

 

PIETEIKTIES IZAICINĀJUMAM

Par mums raksta

Par ko ir šis izaicinājums?

Šī izaicinājuma 30 dienas ir sadalītas desmit nogriežņos pa trim dienām katrā.

Katrs trīs dienu nogrieznis sastāv no šādām trim dienām:

Baspēdošanas mīta atspēkošana. Šajā dienā piedāvāsim Tev iepazīties ar populārākajiem mītiem, kas valda pasaulē baso pēdu tēmas sakarā, un mēģināsim tos atspēkot. Pēc tam tas paliks Tevis paša ziņā – ticēt mītam vai tā atspēkojumam.

Studiju diena. Šajā dienā Tev būs iespēja iepazīties ar informāciju par kādu baspēdošanas aspektu. Iepazīšanās formāti būs dažādi – tas varētu būt kāds raksts, kas jāizlasa, kāds video, kas jānoskatās, vai kāds audio materiāls, kas jānoklausās. Pēc tam, lai nostiprinātu jauniegūtās zināšanas, Tev būs jāatbild uz kādu jautājumu par šo tēmu.

Praktiskās darbošanās diena. Šajā dienā Tev būs jāizpilda kāds praktisks uzdevums, kā arī kāds praktisks vingrinājums, kas nāks par labu Tavām pēdām un līdz ar to arī visam ķermenim kopumā. Kurā dienas daļā veikt uzdevumu un kurā vingrinājumu, to nosaki Tu pats, vadoties pēc sava dienas plānojuma un iespējām.

Baspēdošanas izaicinājuma autors: Edgars Rencis

Latvijas Baskāju skriešanas biedrības un šī baspēdošanas izaicinājuma autors

Es esmu Edgars Rencis no Latvijas Baskāju skriešanas biedrības un šī baspēdošanas izaicinājuma autors. Paldies par Tavu interesi un to, ka uzdrošinājies stāties jauna mācību ceļa sākumā. Kāpēc tapa šāds e-mācību izaicinājums? Tāpēc, ka, laikam ejot, redzu, ka lielākā kļūda skriešanas tēmā, ko esmu novērojis pēdējo gadu laikā, ir zināšanu un izpratnes trūkums, un tieši tāpēc šo 30 dienu garumā es ar Tevi sazināšos pa e-pastu, lai to labotu. Ja Tev rodas kādas tehnikas problēmas, tad raksti, iespēju robežās atbildēsim.

Rūdīšanās izaicinājumu koncepta autors: Māris Žunda

“Rūdīšanās Skolas” dibinātājs un treneris, biohakeris

 

Kopā ar Edgaru es gribēju izveidot mācību izaicinājumu, kur kliedēt daudzos mītos par pēdu un tās nozīmi. Gribēju atsevišķu mācību izaicinājumu, kas ļoti būtiski papildina rūdīšanās dzīvesveidu. Pēdas nozīme rūdīšanās un veselības procesos ir milzīga, un tieši tāpat kā ar aukstumu, mēs daudz ko izprotam ačgārni. Šogad mēs sagatavojām šo izaicinājumu, lai mācītos, iegūtu jaunas zināšanas un piedzīvot izaicinājumu, ko sevī slēpj mūsu pēdas. Piedalies un dalies ar šo izaicinājumu, lai pēc iespējas vairāk cilvēki pievienotos mūsu ar Edgaru izpratnei

Ieguvumi, pieņemot izaicinājumu

Disciplīna

Iemācies disciplinēt sevi, veidojot veselīgu rutīnu un sekojot līdzi jaunajiem izaicinājuma uzdevumiem katru dienu. Uzdevumu izpilde pārbaudīta netiks, tādēļ katram dalībniekam nāksies disciplinēt sevi un sekot līdzi progresam

Veselīgi ieradumi

Izaicinājuma laikā ikviens dalībnieks tiek aicināts savā dzīvē ieviest veselīgākus ieradumus, rūpēties par sevi, kā arī savu fizisko un mentālo veselību.

Sevis iepazīšana

Var gadīties, ka izaicinājuma laikā iepazīsi sevi no jauna. Vairāki uzdevumi aicina dalībniekus apkopot savas domas, noskaņojumu un pašsajūtu, kas veicinās ceļu uz pašizaugsmi.

Jaunas atklāsmes

Viens no nozīmīgākajiem iemesliem, kādēļ dalībnieki piesakās izaicinājumam! Aktīvi piedaloties izaicinājumā, Tev būs iespēja uzzināt jaunu informāciju un faktus, vairāk iepazīstot Rūdīšanās skolu un tās konceptu.

Kāpēc mācīties kopā?

Katrs mēs sākama savu izaugsmes ceļu citādāk, bet šobrīd mēs esam apkopojuši labāko no pēdējo gadu pieredzes. Baspēdošanas izaicinājums ir kārtējais vērtīgais mācību izaicinājums, kas palīdzēs Tev uzsākt savu izaugsmes ceļu. Rūdīšanās skolā tie ir vairāki tūkstoši cilvēki, kas mācījušies kopā ar skolu – elpojot, ejot aukstumā, karstumā, kalnos un pastaigās. 

Kas Tevi sagaida?

Katru dienu, 30 dienu garumā, 5:00 pēc Latvijas laika Tu saņemsi e-pastu ar mācību vielu, uzdevumu un kādu vingrinājumu

Atbalsta grupa Facebook, bet, ja neesi Facebook, tad nebēdā, varēsi turpināt saņemt e-pastus un izaicināt sevi

Live sesijas un sarunas ar Edgaru un Māri, nodrošinot atbalstu un atbildes uz jautājumiem. Šis notiks Facebook, bet nodrošināsim informāciju arī Youtube

UZMANĪBU!

 

Ņemot vērā, ka izaicinājums tiek sūtīts caur e-pastu, pārliecinies, ka tas nav spam mapēs!

Sūtītājs pabaso@uzdrosinies.lv, pievieno pie drošajiem sūtītājiem obligāti!

BEZ MAKSAS:

 

Izaicinājums tehniski būs pieejams 2000 cilvēkiem, bet, ja Tu vēlies atbalstīt šo izaicinājumu, tad atbalsti Rūdīšanās skolu ar to, ka mācies un dalies, lai arī citi uzzina par šīm mācību iespējām. Paldies.

 

Vairāk par Edgara pieredzi

Lai iegūtu Tavu uzticamību tam, ka esmu pietiekami kvalificēts vadīt šo baspēdošanas izaicinājumu, nedaudz jāpiemin arī mani skriešanas sasniegumi, īpaši jau tie, kas paveikti, skrienot pa baso. Basām pēdām šajos gados esmu noskrējis jau vairāk par 7000 kilometru un piedalījis dažnedažādās skriešanas sacensībās – sākot no 100m distances un beidzot ar ultramaratoniem. Savā 30. dzimšanas dienā noskrēju 30 jūdzes basām kājām pa trotuāriem, mežiem, šosejām, čiekuriem, smiltīm, peļķēm, gaismu un tumsu, pat pa vilciena sliedēm. Tas man atvēra acis – es sapratu, ka baspēdot patiešām var teju visur. Jā, arī ziemā pa sniegu – man pieder Ginesa Pasaules rekords 5 km skrējienā basām kājām pa sniegu vai ledu. Tāpat, skrienot minimālos apavos, esmu pāris reižu aizskrējis no Rīgas līdz Valmierai un piedalījies Pasaules čempionātā 100 km skrējienā karstajā Kataras galvaspilsētā Dohā. Esmu ieguvis arī C kategorijas trenera sertifikātu un ik pa laikam labprāt palīdzu kādam skrējējam uzlabot savu skriešanu rezultātu vai veselības aspektā.

Atsauksmes par Rūdīšanās skolas izaicinājumiem

Tā kā jau pirms tam gāju kontrastdušās, gribēju pamēģināt arī 21 dienas ziemas izaicinājumu. Līdz āliņģim vēl neesmu tikusi, bet gribu un noteikti pamēģināšu. Viss ir galvā. Prātu var apmānīt. Ķermenis spēj daudz vairāk nekā mēs nojaušam. Vēlos turpināt rudīties, jo jūtu, ka tas man der un palīdz cīnīties ar veģetatīvo distoniju.

/ Santa Mežule / 

Man patīk īsās, precīzās un agrās ikrīta vēstules. Viegli saprotamie, pakāpeniskie un labi izpildāmi uzdevumi paši par sevi vien ir ko vērti! Ar interesi gribas mēģināt tos paveikt. Nedaudz precīzas un dažādi pasniegtas teorijas parasti nav par daudz – tieši tik, lai ikdienā moži izlasītu vai noklausītos. Rūdīšanās šķiet ļauj kļūt precīzam, vienkāršam. gudram, skaistam! 🙂

/ Inese Platpīre /

Rūdīšanās skolu uztveru kā jaunu sākumu savai miegainajai, neizlēmīgajai dzīvei. Nezinu labāku civilo paņēmienu kā rūdīšanās skola, kas tavām smadzeņu puslodēm atkal liek strādāt kopā. Kaut arī pagaidām pieņēmu 21 dienas izaicinājumu, ar nolūku iepazīties.. ja nu paķer, jau pirmajās dienās sāku no rītiem praktizēt Wima elpošanas un aukstās dušas (daru to visa izaicinājuma laiku, kaut gan tas galīgi nebija prasīts). Ko lai saka – pretīgie, baltie ,angīniskie izdalījumi mandelēs ir pazuduši! Sex ir ilgāks! 😅 Miers pārņēmis dvēseli, elektrība pārņēmusi prātu un ķermeni! 👍😄 Tagad braucu ceļojumā, bet kad atgriezīšos, noteikti gribu vairāk socializēties ar līdzīgi domājošajiem un piedalīšos jau kādā skolas pasākumā! 21 dienas izaicinājums uz 10!

/ Artūrs Rostokins /

Vispirms liels paldies par vērtīgajām zināšanām, ar kurām tik dāsni dalāties. Līdz šim izaicinājums padodas tīri labi. Savā ziņā esmu pat pārsteigta par speciālistu (fizioterapeits, ar kuru dalījos informācijā par Jūsu skolu un apmācībām) pozitīvo un ieinteresēto attieksmi. Izaicinājumu noteikti turpināšu, jo tas man nozīmē jaunu motivāciju, pašdisciplīnu un sevis izzināšanas procesu.

/ Ilga Misāne /

Rūdīšanās skolas e-mācību izaicinājums lika pilnīgi savādāk paskatīties uz rūdīšanās ideju. Tagad zinu, ka rūdīšanās ir pareiza elpošana, kontrasti, “otrādie” vingrinājumi, smaidīšana, uzmanības treniņš – nevis tā uzreiz bladāc āliņģī un skriet ārā, kā agrāk domāju (un ko uzskatīju par sev nepieņenamu un neiespējamu). Ļoti patika arī teorētiskā sadaļa. Bija labi, ka informācija tika sniegta pamazām, pa daļām – tas atļāva labāk izprast un apdomāt izlasīto. Esmu spērusi pirmos soļus draudzībā ar aukstumu, jau bradājusi ar basām kājām pa sniegu, kontrastdušas pamazām kļūst par ierastu lietu. Apsveru iespēju piedalīties kādā no Rūdīšanās skolas klātienes apmācību programmām.

 / Aija Dzeņikovska /

Gribu pateikt lielu paldies par izaicinājumu. Bija ļoti interesanti saņemt uzdevumus, katru rītu pārsteigums. Sākot rītu ar uzdevumu sev. Sapratu, ka bija lietas kuras jau ikdienā neapzināti darīju. Izaicinājuma uzdevumi deva pārliecību un piešķīra rīcībai apzinātību. Elpošanas uzdevumi darbojas lieliski, turpinu praktizēt. Tā ir lieta kuru gribētu padziļināti apgūt kursos, noteikti pieteikšos. Visgrūtāk gāja ar smaidīšanas un krāsas uzdevumu :). Ar aukstumu jau biju sadraudzējies savā nodabā lienot meža ezeriņā. Pēc raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” ieinteresēja elpošana ūdenī, tā arī nonācu līdz izaicinājumam. Paldies par dalīšanos ar sistēmu un pieredzi, lai izdodas arī turpmāk, sevis pilnveidošana un citu iedrošināšana. Uz tikšanos kursos vai Bābelītē.

 

/ Andris Vītols /

Liels paldies par iespēju piedalīties šādā izaicinājumā! Lai gan nepildīju visus uzdevumus 100%, taču biju ļoti pārsteigta, kā it kā mazas, niecīgas (un reizēm tikai iztēlotas lietas) spēj mainīt ķermeņa sajūtas. Biju ļoti pateicīga par iespēju izrauties no ikdienas rutīnas un pamēģināt ko jaunu! Tāpat arī pievienotie materiāli bija ļoti vērtīgi! Man nav nekādu citu ieteikumu vai ierosinājumu, jo izaicinājumu sāku no “baltas lapas”, tāpēc pieņēmu visu, kas tika dots.

/ Ieva Pudure /

Izteikta siltummīle jau sen kā neesmu, arī iepriekš netuntulējos, labprāt guļu vēsā telpā, visu vēso gada periodu eju āliņģī, bet tikai pēc pirts. No Rūdīšanās skolā apgūtā, man būtiski bija uzzināt, ka peldei aukstumā sevi jāsagatavo tā, lai uztver to “vēsā mierā”, nevis saņemot papildus adrenalīna devu. Man paveikt uzdevumus 21dienas garumā līdzēja tas, ka tie bija ļoti daudzveidīgi un arī īsi, vienkārši, nevarēja atrunāties, ka tam vai šim nesanāca laika. Iegūto pieredzi vērtēju visnotaļ pozitīvi, labs impulss turpināt ceļu draudzībā ar aukstumu. Paldies, Māri!

/ Laila Malceniece /

Latvijā vajag šo aktualizēt, lai tauta sāk atmosties un domāt savādāk, būt laimīgiem, veselīgiem un spēcīgiem savā ķermenī! Esmu pateicīga par šo iespēju izzināt šo tematu! Viss vienkāršais ir vislabākais – vajag tikai pagriezt domāšanu, jo nekas nav neiespējams – tikai mūsu labākais draugs prāts to noliegt grib!

/ Ance Zāgmane /

Liels paldies! Neko nezinot par rūdīšanos, esmu izārstējusi (daļēji) aukstuma alerģiju. Ārsti aizliedza iet peldēt (hroniska urīnceļu iekaisuma dēļ). Novembrī, pēc ārsta vizītes, bez sagatavošanās ielecis dīķī. Sākumā lēkāju, priecājos, tad pāris vēzienu un aizgāja. 5 gadus neko nezinu un esmu aizmirsusi par šo slimību. Neesmu ronis, gaidu, kad izkusīs ledus. Ļoti patīk staigāt basām kājām pa sniegu, ledu. Paldies!

/ Inta Balcere /

PIETEIKTIES

Uzņēmumiem

Kolektīviem, grupām vai uzņēmumiem!
Gribi izaicinājuma iziet kopā ar saviem draugiem vai kolēģiem?

Raksti mums, jo ir piedāvājums arī Tev! Piedāvājums spēkā no 10 cilvēkiem!

Kā mainās izaicinājuma dalībnieku zināšanas piedaloties?

1 – Necik; 10 – ļoti daudz

Pirms izaicinājuma

Pēc izaicinājuma

Biežāk uzdotie jautājumi

Kas ir izaicinājuma autors?

Rūdīšanās skola un izaicinājuma koncepta autors ir Māris Žunda. Baspēdošanas izaicinājuma autors ir Edgars Rencis. 

Vai visi var piedalīties?

Pirms uzsāc izaicinājumu, ņem vērā vienu pamata noteikumu – par savu veselību un labsajūtu esi atbildīgs vienīgi Tu pats! Nevienu uzdevumu vai vingrinājumu nevajag pildīt par katru cenu. Ja Tu jūti, ka konkrētais darbs Tev ir par smagu vai varētu radīt nepatīkamas sajūtas, Tu vari to nepildīt. Soda punkti par nepaveiktu uzdevumu netiek piešķirti

Kā es varu pieteikties?

Piesakies, aizpildot pieteikuma formu. Kad būsi to veicis, saņemsi uzreiz pirmo ziņu. Ja pirmā ziņa neatnāk 5-10 minūšu laikā, tad meklē to spam mapē.

Kad sākas izaicinājums?

Nākošā dienā pēc reģistrācijas, kad aptuveni 5:00 no rīta pēc Latvijas laika Tu saņemsi pirmo mācību vielu un uzdevumu.

Vai es varu piedalīties, ja neesmu Facebook?

Jā, pamatziņas nāks Tev uz e-pastu nevis facebook. Facebook ir izaicinājuma grupa, kur mēs atbildēsim uz jautājumiem, kur dalībnieki dalīsies pieredzē. Tiem, kas nav Facebook viens no atbalsta mehānismiem izpaliek. Video ieraksti būs pieejami youtube. Saiti saņemsi noslēguma dienā.

Kas ir Rūdīšanās skola?

Rūdīšanās skola ir veids, kā varam dalīties savā pieredzē un zināšanās ar ikvienu, kas vēlas kļūt par sevis labāku versiju — būt enerģiskāks, pārliecinātāks, stiprāks, veselīgāks, mērķtiecīgāks un produktīvāks. Rūdīšanās skolā mēs apvienojam vairākas paša izmēģinātas, pārbaudītas, apgūtas un pierādītas metodes un zināšanas, lai uzlabotu un veicinātu dalībnieku veselību. Rūdīšanās skolā māca Vima Hofa metodi, pirts mācību, zināšanas par elpošanu “Darbs ar elpu” programmā un Rūdīšanās skola piedalās dažādos ar veselību saistītos notikumos. Godīgi sakot, Māris Žunda pamanīja, ka vajag kādu kurš uzņemas aizbildniecību par aukstumu, jo visi vaino to slimībā, bet tā nav, tāpēc arī tapa Rūdīšanās skola, jo radās vide, kur to izskaidrot un mācīt detaļas, lai atbildētu uz šiem jautājumiem. Mūsuprāt, sociālo tīklu aktivitātes skaidri parāda, ka interesentu skaists par tematu ir sasniedzis kritisko masu, tādēļ mēs aicinām arī Tevi pievienoties cilvēkiem, kas ne tikai spēs ielikt bildi, bet arī izprastīs šo tēmu daudz dziļāk.

>