Mēs dzīvojam pārlieku komfortablos un siltos apstākļos. Tie mums visiem patīk, bet tie padara mūs fizioloģiski un mentāli vājus! ​Mēs meklējam kā uzgriezt siltumu radiatoros, gaidām apkures sezonu un sapņojam par siltu māju, bet, piekopjot šīs un līdzīgas darbības, diemžēl, mēs kļūstam fizioloģiski un mentāli vāji. Mēs dzīvojam paaudzēs, kas atbalsta tuntulēšanās kultūru. Mēs aizsargājam bērnus kaut arī viņiem nav tik auksts kā vecākiem liekas. Mēs baidāmies no caurvēja, lietus un kondicioniera. Mēs paaudzēs kļūstam vāji, un tas, nemanot, kļūst par tradīciju mūsu ģimenēs! Mēs ticam, ka tas viss ir normāli un pieņemam to par patiesību! Kāds cits ir vainīgs pie tā, ka mums ir auksti – lietus, vējš, temperatūra, bet mēs aizmirstam par mūsu dabīgām spējām ietekmēt savu ķermeni un uzņemties pilnīgu atbildību par tur notiekošajiem procesiem!

Jūs domājat, ka Jūs vienā dienā pazaudējāt spēju justies silti aukstumā? Nemāniet sevi! Šīs spējas mēs, pieaugušie, pazaudējām vairāku gadu garumā!

Māris Žunda, Rūdīšanās skolas vadītājs

Rūdīšanās ir ne tikai kādu noteiktu darbību kopums, bet tā ir vesela sistēma, kas strādā pastāvīgi, sākot no pirmajām mazuļa dzīves dienām. Tāda sistēma nebeidzas, jo tai ir jābūt integrētai mazuļa un ģimenes dzīvesveidā. Vislabākā un efektīvākā iedarbība ir dabas faktoriem: ūdenim, saulei un gaisam. Tā kā pamatā mūsdienās dzīvojam dzīvokļos vai labiekārtotās mājās pilsētās, tālāk no dabīgās dzīves un dabas, tad rūdīšanās procedūras jārada savā ziņā mākslīgi – mājas apstākļos. Lai sasniegtu optimālo efektu rūdīšanās procedūrām jābūt cieši saistītām ar fiziskiem vingrinājumiem, pareizu uzturu un higiēnu. Tikai pateicoties šai savienībai iespējams sasniegt rezultātus. Šajās nodarbībās, ko piedāvā Rūdīšanās skola mazuļiem mēs fokusēsimies tieši uz fiziskiem vingrinājumiem, jo mēs ļoti labi zinām, ka mazuļiem ar gaisa, ūdens un citām aktivātēm ir daudz vieglāk kā pieaugušajiem.

Kas tas ir Rūdīšanās skola mazuļiem?

Grupu nodarbības zālē bērniem no 6 mēnešu līdz 2 gadu vecumam kopā ar vecākiem. Te ar dažādām mazuļiem piemērotām fizioterapijas metodēm (pēc Bobota, Piklera, Handlinga u.c.), atbilstošu inventāru un terapeita darba pieredzi – tiek apmācīti, trenēti un rūdīti, kā vecāki tā bērni.

Kā tas notiek?

Ar rotaļu un spēļu elementu palīdzību tiek mācīti vispārattīstošie un speciālie, dinamiskie un statiskie vingrojumi, kas nostiprina galvenās muskuļu grupas, stabilizē locītavas, mazina muskuļu tonusa un spēka disbalansu, kā lieliem, tā maziem vingrotājiem.K

Kur tas notiek?

Rūdīšanās skola mazuļiem notiek bērnam un vecākam piemērotā un drošā vidē – Rūdīšanās skolā, Rīgā, Baznīcas ielā 26A. Nodarbības ir mazās grupās (līdz 6-8 bērni). Nodarbības kopējais laiks ir 60 min (30 min aktīva darbošanās kopā ar fizioterapeitu un 30 min spēles un rotaļas brīvā gaisotnē). 30 minūtes bīvais laiks mammām un bērniem.

Kad tas notiek?

Ceturdienā. Plkst. 11:00 sākums līdz 12:30. Ja būs dalībnieku interese mazuļu skola tiks paplašināta arī uz otrdienām. Tāpēc piesakies, lai mēs redzam kopējo interesi. Vēlāk dalībnieki saņems reģistrācijas saiti, kur būs jāveic apmaksa. Tikai tie, kas veiks apmaksu būs reģistrēti.

Kas jāņem līdzi?

Uz nodarbībām abiem dalībniekiem līdzi jāņem viegls, ērts apģērbs un dzeramais ūdens.  Šai fizioterapeita grupas nodarbībā nepieciešama jūsu aktīva iesaistīšanās un līdzdalība. Ieteikums – darbosimies ar basām kājām.

Tavs kāpēc?

Rūdīšanās skolā mazuļiem, gan pieaugušie, gan bērni, darbojoties kopā ar fizioterapeitu,  norūdās, labāk izjūt un izprot sava balsta kustību aparāta un muskuļu pamatdarbības principus, kā arī piemērota apģērba, fiziskas aktivitātes un rūdīšanās nozīmi ikdienā!

Vai ir individuāla pieeja?

Nodarbību laikā fizioterapeits pēc vajadzības ieteiks individuālas konsultācijas vai nodarbības nepieciešamību. Pēc aktīvas nodarbības mammai ir iespēja savu mazuli pabarot ar krūti.

Kas vadīts nodarbības?

Fizioterapeite Dr.paed. Luīze Ventaskrasta ir pieredzes bagāta fizioterapeite, kas veidojusi savu akadēmiskā (LSPA, KULEUVEN,  LU) un praktiskā darba (Beļģija, Norvēģija, ASV) pieredzi gan Latvijā, gan ārzemēs. Visu šo laiku ar panākumiem, prieku un aizrautību vada fizioterapijas (kustību terapijas) nodarbības zālē un baseinā. Lasi par Luīzi mūsu blogā!

Cik tas maksā?

Pirmās nodarbības ir plānotas Jūnijā, ceturdienās. 6.,13.,20.,27.jūnijs.

  • Cena par visu mēnēsi 4 x nodarbības ir 100 EUR (25 EUR viena)
  • Cena par visu mēnesi 8 x nodarbības ir 160 EUR (20 EUR viena)

Piesaki savu interesi Rūdīšanās skolas mazuļu skolā

>