Rudens ir īpašs gadalaiks. Pāris stundās iespējams piedzīvot visdažādākās laikapstākļu pārmaiņas, skaidras saulainās debesis, aukstu vēju un ja paveicās arī lietu. Krāsu kombinācijas acīm liek šaudīties uz visām pusēm un prātam priecāties. Ar baudu tiek ieelpots dzestrais un svaigais gaiss. Pēdējās ogas krūmos rada garšu eksploziju mute. Šis ir īstais laiks, lai atjaunotu draudzību ar dabu un mācītos no tās.  Tāpēc mēs ciemojāmies Siguldā, kur ar Rūdīšanās Skolas studentiem devāmies mācību pastaigā.

Mēs bieži nezināma, cik patiesība komfortabli varam justies dažādos apstākļos. Lai to noskaidrotu   pastaigā dodamies ģērbusies šortos, apavos un ar somu uz muguras. Somā viss nepieciešamais, lai nodrošinātu ierasto komfortu, ja savu spēju robežas ir sasniegtas.

Pastaigas laikā nogājām 18 km. Divreiz devāmies peldēties, pēc 10 noietiem  kilometriem Gaujā (8-10°C)  un  pastaigas beigas Saltavotā(5-7°C). Lai saglabātu koncentrāciju un sasildītos pastaigas laikā tiek veikti vairāki vingrinājumi. Pēc pastaigas neatņemama mācību sastāvdaļa ir SPA apmeklējums, kas piešķir papildus kontrastus. Tas ļauj labāk iepazīt sevi, jau komfortablākos apstākļos.

Pats pastaigā devos ar  basām kājām. Staigājot pa maziem akmeņiem, dubļiem, lapu kaudzēm tā bija kā patīkama masāža, kas posmiem pārgāja uz pacietības treniņu, jo asfalts un bruģis nav patīkamākās virsmas par kurām pārvietoties. Saskaroties ar dubļiem, peļķēm un taupot apavus man piebiedrojās vēl pāris drosminieki, kuri iepriecināja savas pēdas ar jaunām sajūtām.

Rudens pastaiga ir piedzīvojums dienas garumā, kurā komforts tika meklēts pretēji ierastajam virzienam. Pastaiga, bija mācība par savu ķermeni, sajūtām un spējām. Mēs esam spējīgāki un varam daudz vairāk nekā domājam. Varu pačukstēt Ziemas pastaiga jau plānojās, varbūt beidzot ir laiks  sevi izaicināt…

Dienas plāns: 

9:00 Tiekamies SPA Hotel Ezeri, kur fiziski un mentāli sākam gatavošanos pārgājienam. Iekustinām ķermeni lokanības vingrinājumiem un iekšējo sistēmu ar elpošanas vingrinājumiem.  

10:45 Sākam pastaigu. Maršruts:  

SPA Hotel Ezeri -Siguldas Stacijas laukums –  Pētera ala – Vējupītes grava – Vējupītes ieteka Gaujā – Paradīzes (Gleznotāju) kalns –  Jaunā pils – Livonijas ordeņa Siguldas pils  – Siguldas Stacijas laukums – Saltavots-SPA Hotel Ezeri 

15:00 SPA kompleksa apmeklējums 

>