fbpx

Andreja Kovaļova pieredze ar aukstumu sākās, kad viņš vēl bērns būdams kopā ar vecākiem devās uz Vecāķu pludmali – vēlā rudenī. Vīrietim spilgti atmiņā palikusi aina, kā viņa tēvs peldas lielos viļņos laikā, kad viņš pats ar mammu, silti saģērbušies stāv krastā. “Kopš tā laika periodiski intuitīvi esmu centies izaicināt sevi ar retām peldēm ziemā. Pavērsiens bija iepazīšanās ar Māri Žundu. Devos ar viņu ziemas pastaigā pa Siguldu, kas bija pirmais šāds izaicinājums un tas deva lielu impulsu. Apmeklēju arī vienas dienas apmācību, kas pavēra jaunu apvārsni un lēnām sāku integrēt aukstumu, kā arī elpošanas vingrinājumus savā ikdienā. Padziļinoties interesei un arī palielinoties azartam, devos arī uz vienas dienas lekciju Londonā, lai klātienē noklausītos Vima Hofa personīgo pieredzi un piedalītos īsā treniņā,”  ar pieredzi dalās A.Kovaļovs.

Ikdienā vīrietis strādā valsts pārvaldē un rūdīšanos ir pilnībā integrējis ikdienā: auksta duša, rīta skriešana basām kājām, vingrošana un peldes līdz vižņiem: “Arī uz darbu dodos ar velosipēdu cauru gadu, cenšoties saglabāt nelielu apģērba kārtu.”

Dalies un Mācies Raiskumā

Aukstumu iepazinis pirms 15 gadiem

Ar Rūdīšanās skolu Andrejs iepazinies pēc paziņas ieteikuma, kad tas bija novēroja vīrieša aukstās peldes. Mazliet velāk Andrejs iepazinies arī ar Māri Žundu un sācis piedalīties Rūdīšanas skolas veidotajās aktivitātēs.

Pirmo reizi, kad bez īpašas sildīšanās iegājis aukstā ūdenī – saslapinājies un nācies ārā – vīrietis piedzīvojis jau pirms 15 gadiem. Savukārt viņa pirmais nopietnais izaicinājums bija trīs stundu pastaiga Siguldā –4 grādos, vienos šortos: “Ķermeņa kapacitāte tik ļoti pārsteidza, ka tas burtiski aizrāva. Nākamais solis bija 5 minūtes āliņģī ar iekšējo temperatūru 37,8, kas pārgāja nākamajā dienā u.t.t.”

Pēc nodarbības Rūdīšanās skolā, Andrejam radās sajūta, ka aukstums nav absolūts un to ir vērts iepazīt, lai meklētu sava ķermeņa un prāta spēju robežu, saglabājot dziļu cieņu pret šo dabas stihiju.

Dalies un Mācies Raiskumā

Atklāj ķermeņa un prāta spējas

Pirmo reizi saskaroties ar elpošanas tehniku Andrejs to īsti neesot pietiekoši novērtējis, ja neskaita viņa pārsteigumu par spēju iztikt bez skābekļa gandrīz divas minūtes pēc izelpas: “Lielākās atziņas un jaunas sajūtas nāca arvien biežāk praktizējot Wima Hofa elpošanu.”

Kā lielākos motivatorus šādām aktivitātēm vīrietis min labsajūtu, azartu, empīriskos pierādījumus par pozitīvo ietekmi uz ķermeni, kā arī vēlme izzināt jaunatklāto apvārsni. Rūdīšanās skolā apgūtās metodes viņam ir ļāvušas uzzināt un atklāt daudz ko jaunu – galvenokārt ķermeņa un prāta spējas. Arī citiem Andrejs novēl  – atrast to attiecīgo ceļu, pa kuru mums katram lemts iepazīt pašam sevi.

Dalies un Mācies Raiskumā

“Caur rūdīšanos kompleksu un iekšējo motivāciju esmu arī uzlabojis savus sportiskos sasniegumus – veicis trialona ½ IronMan distanci. Tas man iedvesmojis piedalīties sacensībās, kurās peldējis esmu bez hidrotērpa arī 14 grādu temperatūrā 1km posmu,” ar sasniegumiem lepojas vīrietis un stāsta, ka ķermeņa izziņas procesā ir pārliecinājies, ka ļoti stipri jāierobežo jebkuri ķermeņa kairinātāji kā kafija vai alkohols, kā rezultātā tos lieto ļoti retos gadījumos.

Lielisks piemērs bērniem

Dalies un Mācies Raiskumā

Vērtīgākais, ko Andrejs ieguvis pateicoties Rūdīšanās skolai ir veselība un labsajūta: “Tagad es spēju kļūt par piemēru bērniem, kurus iedvesmoju. Izpratni par aukstuma ietekmi uz ķermeni mācu arī bērniem, kā rezultātā viņi vairs neslimo. Esmu sācis daudz vairāk domāt par savu ķermeni no dažādiem aspektiem – atjaunošanās/atpūta, veselīga pārtika, vieglu iekaisumu pārvarēšana, ķermeņa un prāta izzināšana. Mana ikdiena vispār ir stipri mainījusies, esmu daudz vairāk integrējis fiziskās nodarbes: vingrošanu, skriešanu, velo, peldēšanu, pastaigas. Ikdienā apzināti veicu dažādus elpošanas vingrinājumus, mācu tos saviem bērniem un dalos ar apkārtējiem. Daudz labāk esmu iepazinis savu ķermeni un spēju reaģēt uz tā dotajiem signāliem – atpūta, slimības agrīnas pazīmes. Man tas ir bijis kā zemapziņā kaldināts ceļš, uz kuru durvis atradu caur Rūdīšanās skolu un Māra personību!”

Andreja paradumu maiņai apkārtējie pierod diezgan lēni, lai gan vairāki cilvēki jau seko viņa piemēram un viņš ir ieguvis arī vairāku cilvēku uzticību, ar kuriem kopīgi rūdās: “Bet pats galvenais, ko esmu sapratis, ka man vēl tāls ceļš ejams un ka viss tas, ko es daru ir tikai tik daudz, cik faktiski savā ikdienā būtu jādara daudziem, lai, kā saka Vims, mēs visi būtu veselāki, stiprāki un priecīgāki!”

>