fbpx

Sergejs Juhno ir 36 gadus jauns un, kā pats saka – dzīvo foršā pilsētā, ko sauc Liepāja. Viņš piekopj aktīvu dzīvesstilu un sporto katru dienu – skrien, peld un darbojos svaru zālē. “Arī ēst mēģinu veselīgi, par to liels paldies manai sieviņai, kura ļoti seko līdzi mūsu ģimenes uzturam,” saka Sergejs un atklāj savu dienas režīmu. Ceļas aptuveni 5:10, izskrien aptuveni divus kilometrus, lai pamostos, pēc tam, kādas 40 minūtes palasa grāmatu – tas viss notiek, kamēr mājinieki vēl guļ. Tad brokastis un darbs, savukārt pēc darba treniņš. “Vakarus gan mēģinu veltīt savai ģimenei, lai mēs kopā varam darīt visādas lietas,” paskaidro vīrietis.

Gatavojas ziemas peldēšanas sacensībām

Ar Rūdīšanas skolu iepazinies sociālajā tīklā facebook, par to uzzinājis no labas paziņas, ar kuru kopā iet dažādiem foršiem pirts rituāliem. “Par Wim Hoff metodi gan jau iepriekš biju dzirdējis youtubā, un biju pat testējis elpošanu. Tāpēc, kad uzzināju, ka Rūdīšanas skola brauc uz Liepāju, ilgi nedomājot pieteicos uz šo kursu.”

Sergejs to visu gribēja izmēģināt profesionālākā līmenī, lai varētu uzdot sev interesējušos jautājumus kompetentākam cilvēkam, kā arī saprast, vai viņš nav tāds vienīgais “dīvainis” Liepājas apkaimē: “Plus vēl viens no maniem mērķiem bija piedalīties ziemas peldēšanas sacensībās, kas man ļoti patika, ko izmēgināju, kad nejauši uzzināju, ka tādas notiek arī pie mums – tepat Liepājā.”

Patīk izaicināt un kontrolēt

Kā noprotams, Rūdīšanās skola nav pirmā vieta, kur vīrietis sastapies ar aukstumu, viņš pieredzi bija guvis jau iepriekš – katru ziemu mēģinājis ieskriet ūdenī: “Man patīk izaicinājumi. Vienīgā starpība ir tāda, kad es izgāju Rūdīšanas skolu, es visu sāku darīt kontrolēti, tas ir, es neskrēju aukstā ūdenī uz adrenalīna pamata, tagad es to daru mierīgi un kontrolēti. Un man patīk kontrolēt situāciju.”

Savukārt pirmā saskaršanās ar elpošanu gan vīrietim likusi piedzīvot ko nebijušu: “Es sajutu kaut ko jaunu, jaunas emocijas.  Sapratu, ka ar manu ķermeni notiek kaut kas interesants. Man pat to grūti aprakstīt, bet emocijas ir ļoti labas.” Vīrietis piebilst, ka galvenais motivators šādām nodarbēm bijusi ne tikai vēlme piedalīties ziemas peldēšanas sacensībās bet arī – būt veselam.

Labāks, kā bija vakar

“Vērtīgākais, ko esmu, ieguvis no Rūdīšanas skolas, ir tas, ka es tagad apzināti varu kontrolēt sevi attiecībā pret aukstumu vai karstumu,” skaidro vīrietis, “vēl es ieguvu foršus domubiedrus, ar kuriem varu dalīties pieredzē un kuri mani saprot. Veselība ir uzlabojusies, imunitāte ir nostiprinājusies, esmu aizmirsis, kas ir saaukstēšanās. Vienīgais dažreiz man “atnāk” iesnas, bet pēc pāris stundām arī tās pazūd.”

Ja Sergejs salīdzina sevi pirms un pēc Rūdīšanas skolas – viņš uzskata, ka Rūdīšanās skola viņam ir devusi kaut kādu brieduma pakāpi. “Es paliku pārliecinātāks par sevi, noturīgāks, mierīgāks, veselīgāks, gudrāks un mazliet trakāks, nekā biju. Nezinu, vai tieši Rūdīšanas skola man palīdzēja augt, jo es pats ikdienā apzināti gribu padarīt sevi labāku kā es biju vakar, bet viennozīmīgi tā uzlaboja mani un parādīja man pareizo virzienu, kurā iet.”

Cilvēki no malas reaģē dažādi, citi pamana izmaiņas Sergejā, citi komentē un sauc puisi par monstru, un, protams, atrodas arī tādi, kas jautā – priekš kam tas ir vajadzīgs, tas taču ir muļķīgi?! Bet vislielākais prieks Sergejam ir par tiem, kas vienkārši sāk darīt to pašu, ko viņš.

Līdzcilvēkiem Sergejs novēl ieklausīties sevī: “Lai pajautā sev – ko īsti es pats gribu, kādu dzīvi gribu nodzīvot, ko vēlos atstāt pēc sevis? Gribu, lai cilvēki uzdrošinās darīt kaut ko jaunu, eksperimentē ar sevi, un lai neuztraucas par to, ko citi cilvēki padomās. Un pats galvenais – novēlu visiem mīlestību, mīlēt un būt mīlētiem.”

>