Kamēr lielāko daļu cilvēku pārņem drebuļi tikai iedomājoties par aukstu dušu, Vims Hofs atklāj, ka tieši tas ir veids, kā kļūt veselīgākam. Slavenais Ledus vīrs ir vairākkārt pārsteidzis zinātniekus un uzstādījis pasaules rekordus, darot trakas un izaicinošas lietas bīstami zemā (un arī augstā) temperatūrā. To visu viņš ir sasniedzis pateicoties metodei, ko pats izstrādāja. 

Ar regulāru pakļaušanos aukstumam, apzinātu elpošanu un prāta kontroli, ir iespējams uzlabot veselību, samazināt sāpes, atbrīvoties no stresa un maksimāli palielināt savu enerģiju. Sīkāk par Ledus vīru, viņa unikālo metodi, iemesliem to praktizēt un dažādiem veiksmes stāstiem lasi nesen latviešu valodā iznākušajā grāmatā “Vima Hofa metode”.

Ko sagaidīt no Vima Hofa grāmatas? 

Grāmatā “Vima Hofa metode” Hofs stāsta par to, kā viņš izstrādāja šo metodi, kāpēc tā darbojas un kā to praktizēt. Tajā uzzināsi par Hofa dzīvi, par katru viņa metodes pīlāru atsevišķi un to, kāpēc visu trīs pīlāru kopīga praktizēšana palīdzēs iegūt maksimālus rezultātus. Grāmata atklāj, kā Vima Hofa metode izskatās no zinātnieku skatupunkta, un uzzināsi, kādas alternatīvas prakses vari izmēģināt. 

Šajā grāmatā Vims Hofs maina priekštatus par cilvēka potenciālu. Hofs liek saprast vienu vienkāršu patiesību – mēs visi sēžam uz milzīgiem, gandrīz pārcilvēcisku spēju rezervuāriem. Vairāk par grāmatu, metodi un pašu Hofu vari uzzināt šajā vebinārā.

Kam būs noderīgi izlasīt Vima Hofa grāmatu? 

 • Ikvienam, kurš vēlas uzlabot savu veselību. 
 • Ikvienam, kurš vēlas uzlabot savu labsajūtu. 
 • Sportistiem, kuri grib attīstīt savu izturību. 
 • Ikvienam, kurš meklē alternatīvus slimības un depresijas ārstēšanas līdzekļus. 
 • Ikvienam, kuram ir hroniskas veselības problēmas un meklē veidus, kā mazināt simptomus. 

7 interesanti fakti par Vimu Hofu 

 1. Vimam Hofam pieder vairāk nekā 20 pasaules rekordu. 
 1. Hofs sasniedza nāves zonu (6700m augstumā) Everestā, valkājot tikai šortus. 
 1. Ledus vīrs noskrēja pilnu maratonu virs polārā loka Somijā, valkājot tikai šortus. 
 1. Nepilnu 2 dienu laikā viņš uzkāpa Kilimandžaro virsotnē (protams, ģērbies tikai šortos). 
 1. Hofs uzstādīja pasaules rekordu, peldot 66 metrus garu distanci zem ledus. 
 1. Viņš gandrīz 2 stundas pavadīja, sēžot ledus vannā. 
 1. Vims Hofs noskrēja pilnu maratonu Namiba tuksnesī bez ūdens. 

Vims pats apgalvo, ka nav ne ar ko īpašāks par citiem. Unikāla ir viņa metode, ne viņš pats. Hofs apgalvo, ka viņa varoņdarbi ir atkārtojami un ka metodi var iemācīties ikviens. Viņa lielākais sasniegums nav pasaules rekordi, bet gan pati metode, kura ir palīdzējusi tūkstošiem cilvēku mainīt savu dzīvi. Un tieši par to arī ir grāmata! 

Mīlestība pret dabu un satikšanās ar aukstumu 

Vima Hofa dzīve jau no paša sākuma bija cīņa. Viņam bija izaicinošas dzemdības, kā rezultātā Hofs ienāca šajā pasaulē aukstā slimnīcas gaitenī, cīnoties par savu pirmo elpu. Pieaugot viņš saprata, ka agrīnā cīņa bija atstājusi dziļu, neapzinātu iespaidu uz viņu.

Pēc grūtā dzīves sākuma Hofam sekoja laimīga bērnība pie dabas. Arī tas, viņaprāt, bija noteicošs faktors. Saikne ar dabu viņam bija ļoti svarīga. Tā stimulēja un paplašināja viņa maņas, kā arī radīja izpratni par savu vietu pasaulē. 

Kādā vēsā svētdienā, kad Hofs jau bija krietni paaudzies, viņš sajuta savdabīgu impulsu peldēt ledusaukstā ūdenī. Aukstums viņam netraucēja. Ar to viņš bija sadraudzējies jau bērnībā, būvējot un spēlējoties iglā. Vims Hofs atceras, ka jau bērnībā aukstums viņu atbrīvoja. Tas iedvesmoja Hofu sasniegt vairāk nekā viņš jebkad bija sapņojis. 

Sevis meklējumi 

Bērnībā un agrā pieaugušā vecumā gūtās pieredzes dēļ Hofs spēja izveidot saikni ar dziļāku savu būtību. Viņš uzskatīja, ka, pētot dabu un izbaudot aukstumu, ir pamodinājis sevī apslēptos psihes elementus. Tos, kas ir visos no mums. 

Hofs uzsver, ka esam aizmirsuši, kā savienoties ar savu iekšējo būtību, jo esam kļuvuši civilizētāki. Modernajā pasaulē pieaug trauksme un depresija. Cilvēki ir zaudējuši spēju kontrolēt savas emocijas. Tā vietā tiek lietoti antidepresanti un stresu mazinoši medikamenti. 

Daudzi ir aizmirsuši to, kas patiešām ir svarīgs. Mums ir potenciāls būt un sasniegt krietni vairāk. Mūsu senči to intuitīvi apzinājās, pirms sāka dzīvot moderno dzīvi ar kondicionieriem un citām ērtībām. Hofs šo patiesību saprata jau jaunībā, kad eksperimentēja ar aukstumu un elpošanu. Viņš sāka izstrādāt stratēģiju, kā atkal savienoties ar savu patieso “es”. Tā arī izveidojās slavenā Vima Hofa metode. 

Kādu labumu dod aukstums? 

Vima Hofa pieeja sākas ar aukstuma pieņemšanu. Aukstums vienmēr ir bijis daļa no viņa dzīves. Jo vairāk viņš pētīja cilvēka reakciju uz aukstumu, jo vairāk apzinājās, cik veselīga ir regulāra pakļaušanās aukstumam. 

Nēsājot apģērbu un sildot apkārtējo vidi, mūsu sirds un asinsvadu sistēmas gludie muskuļi un vārsti netiek pietiekami stimulēti. Tie ir novājināti. Rezultātā sirdij ir jāstrādā smagāk, lai uzturētu asins plūsmu. Tas rada papildus slodzi. Tāpēc Hofu nepārsteidz, ka sirds un asinsvadu sistēmas traucējumi ir galvenais nāves cēlonis Rietumu kultūrā. 

Auksta duša katru dienu

Sirds un asinsvadu sistēma un visi tās mazie muskuļi ir jāstimulē. Ir pavisam vienkārša metode, kā to darīt – auksta duša katru dienu. Sākumā var iet siltā dušā un pēc tam pārslēgt auksto ūdeni. Pirmajā nedēļā sāc ar 30 sekundēm zem auksta ūdens, pēc tam pakāpeniski palielini laiku, līdz divām minūtēm. 

Pirmajās reizēs tas nebūs viegli un, iespējams, aukstā duša izmainīs elpošanas ritmu uz smagāku elsošanu, tomēr ar laiku ķermenis pieradīs. Pēc desmit dienām būs novērojamas fizioloģiskas pārmaiņas – asinsvadu sistēmas sašaurināšanās, zemāka sirdsdarbība, un mazāk saspringts ķermenis. Pēc kāda laika aukstā duša var pat iepatikties un dot dienai nepieciešamo uzmundrinājumu. Uzlabosies prāta un ķermeņa spējas. Šādi var atmodināt daļu savas apziņas un atklāt, ka Tev ir daudz vairāk rezervju, nekā domāji. 

Apzināta elpošana ir spēcīgs instruments 

Hofs visu dzemdību laiku cīnījās par gaisu. Viņa ķermenis atdzīvojās tikai tad, kad plaušas beidzot tika piepildītas ar pirmo sekmīgo elpas vilcienu. Vēlāk dzīvē viņš saprata kāds spēks slēpjas elpā. Tieši tādēļ elpošana kopā ar aukstumu ir būtisks Vima Hofa metodes stūrakmens. 

Pēc Hofa domām visa pamatā ir modernais dzīvesveids. Ikdienas stresainās darbības izraisa iekaisumu organismā. Tas, savukārt, veicina imūnās, endokrīnās un hormonālās sistēmas traucējumus, kas var novest pie daudzām mūsdienās izplatītām slimībām. Vims Hofs apgalvo, ka, elpojot dziļi un lēni, ir iespējams “iztīrīt” limfātisko sistēmu no iekaisumu un slimību izraisošajiem faktoriem.  

Dziļā elpošana veicina arī atjaunošanās un savienošanās sajūtu. Pēc Hofa teiktā, tā maina organisma bioķīmiju no skābas uz sārmainu. Pēkšņi ir vairāk enerģijas un vieglāk fokusēt uzmanību. 

Kā pareizi elpot, lai varētu piedzīvot Vima Hofa metodes priekšrocības? 

 1. Vispirms izvēlies relaksējošu vietu, kur apsēsties vai apgulties (piemēram, uz dīvāna, gultas vai grīdas). 
 1. Aizver acis un atbrīvo prātu no visām domām. 
 1. Dziļi ieelpo, piepildot krūtis un vēderu ar gaisu. Pēc tam lēni un dabiski izelpo. 
 1. Atkārto 30 līdz 40 šādas ieelpas un izelpas. 
 1. Pēc pēdējās izelpas maksimāli aizturi elpu. 
 1. Kad jūti vajadzību, dziļi ieelpo un aizturi elpu uz 15 sekundēm. 
 1. Pēc tam atkārto šo procesu vēl trīs vai četras reizes. 

Šīs elpošanas metodes priekšrocības ir iekaisuma mazināšana, mazāks stress un lielāka izturība. Vims Hofs 2014. gada janvārī vadīja 26 cilvēku grupu, kas uzkāpa Kilimandžaro virsotnē. Daži no šiem cilvēkiem cieta no nopietnām slimībām, tostarp artrīta, vēža un multiplās sklerozes. Lai sasniegtu Kilimandžaro kalna virsotni, alpīnistam vidēji ir nepieciešamas piecas dienas. Hofa vadītā komanda to sasniedza 44 stundās, visu ceļu augšup veicot elpošanas vingrinājumus. 

Kontrolē prātu un noturi fokusu 

Lai ieietu aukstā dušā vai saglabātu disciplīnu elpošanas praksei, ir nepieciešams gribasspēks. Tā izmantošana ir Vima Hofa metodes trešais pīlārs. Bez tā nav iespējams praktizēt šo metodi. Lai kontrolētu prātu, ir svarīgi būt mierīgam. Uz kādu laiku aizmirsti par darbu, noliec telefonu malā un atslēdzies no sociālajiem medijiem. Atrodi ērtu vietu. Poza nav svarīga, galvenais, lai ir ērti. Tad sāc elpot – dziļas ieelpas un lēnas izelpas. Koncentrējies tikai uz elpu. 

Kad būsi pilnīgā mierā, Tavs prāts un ķermenis sinhronizēsies. Iztēlojies, ko tieši vēlies sasniegt. Varbūt tas ir ilgāks laiks, ko pavadi aukstā dušā, personiskais rekords maratonā vai izaicinoša jogas asana? Pievērs uzmanību tam, kā jūtas ķermenis, kad to iztēlojies. Šādi atklāsies jebkādas neatbilstības starp Tavu mērķi un to, kā jūtas ķermenis. Kad ķermenis un prāts būs vienoti, Tu būsi gatavs sasniegt savu mērķi. 

Vims Hofs ir paveicis neticamas lietas, izmantojot šo ķermeņa un prāta savienošanas tehniku. 2008. gadā, Hofam esot pilnībā ieskautam ledū, viņa ķermeņa temperatūra pazeminājās par desmit grādiem. Parastam cilvēkam tā būtu nāvējoša temperatūra. Tomēr Hofs spēja paaugstināt ķermeņa temperatūru par sešiem grādiem, izmantojot savu gribasspēku. 

Kā Vima Hofa metode uzlabo sportisko izturību 

Vima Hofa metode ir ideāli piemērota, lai sagatavotu ķermeni gan fiziskai, gan garīgai slodzei. Aukstums stiprina gribu. Dziļā elpošana nodrošina organismam skābekļa pieplūdumu. Savukārt, prāta fokuss ļauj pārvarēt savas robežas. Vairākiem pazīstamiem sportistiem ar Vima Hofa metodi ir bijuši ievērojami panākumi. 

Piemēram, Alisters Overīms, holandiešu jauktās cīņas meistars un kikbokseris, ir viens no daudziem, kas to izmanto Vima Hofa metodi, lai uzlabotu savu sniegumu. Overīmam nu jau ir vairāk nekā 20 gadu ilga un veiksmīga profesionālā sportista karjera. 2015. gadā Overīms gatavojās cīņai ar Santosu, kurš tobrīd bija pārāks par viņu. Tā vietā, lai ļautu saviem nerviem ņemt virsroku, Overīms izmantoja elpošanas tehniku, ko bija apguvis no Hofa. Overīms saglabāja savaldību un otrajā raundā ar tehnisko nokautu uzvarēja Santosu. 

Jāpiebilst, ka sportisti gūst labumu no Vima Hofa metodes ne tikai treniņu un sacensību laikā. Metode palīdz arī ārpus sporta zāles. Tā veicina ātrāku atjaunošanos, mazina iekaisuma procesus un uzlabo miega kvalitāti.  

Vienkāršs vingrinājums, kā uzlabot fizisko sniegumu 

Vispirms veic atspiešanos tik reizes, cik vari. Pēc tam atpūties un veic vienu elpošanas vingrinājuma ciklu – 30 līdz 40 ieelpas un izelpas, pēdējā izelpā aizturot elpu. Elpas aizturēšanas laikā atkal izpildi atspiešanās vingrinājumus. Vai tagad izdevās atspiesties krietni vairāk reizes nekā iepriekš? 

Atbrīvošanās no pagātnes traumām 

Mūsu DNS satur senču vēsturi un atmiņas. Tur glabājas gan labās, gan sliktās pieredzes. Tomēr DNS var tikt izmainīts dzīves laikā. Ņemot to vērā, Hofs uzskata, ka ir dažas lietas, ko mēs varam darīt, lai ietekmētu šo attīstību. 

Lai gan tas var šķist pārspīlēti, Hofs uzskata, ja var mainīt ķermeņa vielmaiņas struktūru, mēs var mainīt arī ģenētisko izpausmi. Ja tas apstiprināsies, mēs, iespējams, spēsim atbrīvoties no traumām, kas pārmantotas no senčiem. Tas nozīmē, ka varēsim ietekmēt to, kas tiek nodots nākamajām paaudzēm. Varēsim novērst kaitīgo gēnu izpausmi, mainot ķermeņa bioķīmisko sastāvu ar Hofa elpošanas pieeju. Lai gan ir vajadzīgi papildu pētījumi, ir aizraujoši domāt, ka, rīkojoties tagad, varētu novērst tādas nākotnes slimības kā artrīts un imunoloģiskās problēmas nākošajām paaudzēm. 

Kad dziļi ievelkam elpu un ieskatāmies sevī, bieži vien atrodam sen noglabātas emocijas un jūtas. Hofa nodarbību dalībnieki, kuri to ir piedzīvojuši, saka, ka pēc tam jūtas daudz labāk, jo no viņu pleciem beidzot ir noņemts smagums. It kā viņi būtu atbrīvojušies no atmiņām par kādu senu, traumatisku notikumu. 

Veids, kā atbrīvoties no hroniskām sāpēm un saslimšanām

Lai arī notiek aizraujoši pētījumi par DNS struktūru ietekmi, Vima Hofa metodes galvenais fokuss ir vērsts uz veselības uzlabošanu tagad. Saskaņā ar pierādījumiem, kas balstīti uz konkrētiem gadījumiem un cilvēku personīgo pieredzi, metodi var izmantot, lai palīdzētu ārstēt smagas slimības. 

Piemēram, Ričards Eilings 2006. gadā bija nonācis diezgan skumjā situācijā. Viņš bija pārstājis pievērst uzmanību savai veselībai un uzturam. Vēlāk viņam tika diagnosticēts čūlainais kolīts – iekaisuma slimība, kas izraisa gremošanas diskomfortu un asiņošanu. Eilings bija kļuvis vājš un viņu bija pārņēmis bezspēks. Viņš bija stipri ierobežots attiecībā uz to, ko varēja ēst un cik daudz aktivitātes spēja veikt. Ričards nolēma izmēģināt Vima Hofa metodi. Salīdzinoši īsā laikā viņš piedzīvoja pilnīgu ķermeņa dziedināšanu un izārstēja čūlaino kolītu.  

Ir daudz cilvēku un stāstu, kuri ar Vima Hofa metodes palīdzību ir atbrīvojušies no smagām slimībām un to simptomiem, piemēram, multiplās sklerozes, artrīta, astmas un daudz citām. To izmanto cilvēki visā pasaulē, lai uzlabotu savu veselību. Savukārt, tie, kuriem nav veselības problēmu, izmanto metodi, lai kļūtu par labāko sevis versiju. Metode neaizstāj profesionālu ārstu konsultācijas, taču tā var būt dzīvotspējīga alternatīva farmaceitiskām metodēm. Īpaši tām, kurām ir negatīvas blakusparādības.

Atraisi savu potenciālu!

Izmantojot visus trīs Vima Hofa metodes pīlārus – aukstuma apzināšanos, kontrolētu elpošanu un mērķtiecīgu domāšanu – ir iespējams uzlabot savu fizisko un garīgo veselību, sagatavoties sportiskiem izaicinājumiem, tikt galā ar slimībām un izveidot dziļāku saikni ar sevi. Kontrolējot elpošanu, var bagātināt ķermeni ar skābekli un mazināt iekaisuma procesus. Ar Vima Hofa metodi var sagatavoties jebkuram sasniegumam, fokusējot savu gribasspēku uz to. 

Ja vēlies izbaudīt šos ieguvumus, praktizē Vima Hofa metodi. Vienīgais veids, kā uzzināt, ko metode sniegs tieši Tev, ir to izmēģināt. Lielisks veids, kā uzzināt vairāk par metodi, ir no paša Vima Hofa perspektīvas, izlasot viņa grāmatu! Ja vēlies uzzināt vairāk par metodi un grāmatu, tad vērtīgi būs noskatīties šo vebināru vai iegādājies gan grāmatu un vebināru.

>