Rūdīšanās skolas lielais mērķis ir palīdzēt Tev izveidot labāku, veselīgāku un laimīgāku dzīvi. Paaugstinot savu fizisko un emocionālo pratību, Tu iegūsi enerģiju, labsajūtu un spēju darīt efektīvāk un jēgpilnāk. To var sasniegt ikviens! Tieši tāpēc mēs dalāmies ar zināšanām, metodēm un pieredzi, lai Tu varētu kļūt par labāko sevis versiju.

Rūdīšanā skolas ideja sākās 2015. gadā. No hobija sociālajos tīklos šobrīd tā ir kļuvusi par nozares līderi stresa vadībā. Viss sākās ar to, ka Rūdīšanā skolas dibinātājs Māris Žunda vēlējās sociālajos tīklos dalīties ar savu ceļu, kā izmainīt dzīvi. Kā no absolūta enerģijas un dzīvesprieka trūkuma sasniegt lielisku pašsajūtu, atbrīvoties no hroniskām veselības problēmām un caur apzinātu dzīvesveidu atgūt optimistisku skatu uz dzīvi. Mēs piedāvājam ikvienam iemācīties justies labāk un dzīvot enerģiskāk.

Šodien Rūdīšanās skola ir:

 • nozares līderis hroniskā stresa pārvaldībā ar praktisko pieredzi un zināšanām;
 • spēcīga mācību platforma, kur apgūt patiesi vērtīgas zināšanas;
 • vieta, kur satikties ar domubiedriem un atrast atbalstu ceļā uz pārmaiņām.

Kā Rūdīšanā skola palīdz tik galā ar mūsdienu lielāko problēmu – hronisku stresu?

Šobrīd hronisks stress ir kļuvis par būtisku veselības problēmu mūsdienu sabiedrības straujā tempa un augsto prasību dēļ. Daudzi cilvēki ir pakļauti pastāvīgam spiedienam, lai nemitīgi sasniegtu lieliskus darba rezultātus, ievērotu izaicinošos termiņus un dzīvotu atbilstoši sabiedrībā vispārpieņemtajām normām. Dažādas veselības un ekonomiskās problēmas vēl vairāk paaugstina stresa līmeni un vairo nestabilitātes sajūtu. Arvien plašāka tehnoloģiju un sociālo mediju izmantošana rada vienlaicīgi gan izolētību, gan trauksmes sajūtu. Visi šie apstākļi kopumā rada hronisku stresu. Tas ir pamats daudzām fiziskām un mentālām veselības problēmām, piemēram, sirds un asinsvadu slimībām, liekā svara problēmām, depresijai vai pastāvīgai trauksmes sajūtai.

No stresa pilnībā izvairīties nevar, bet var samazināt tā izraisītās negatīvās sekas. Stresa vadība ir efektīvs veids, kā to izdarīt. Rudīšanās skola iemāca laicīgi atpazīt, izprast un efektīvi tikt galā ar stresu.

Stresa vadība ietver vairākas metodes – elpošanas un relaksācijas tehnikas, vingrojumus, pakļaušanos aukstumam jeb pozitīvajam stresam, kontrasta terapiju un dzīvesveida izmaiņas, kuras palīdz uzlabot vispārējo pašsajūtu. Rūdīšanā skola stresa vadībā izmanto pasaulē populārākās metodes, efektīvas tehnikas, daudzu gadu laikā gūto pieredzi darbā ar klientiem un pozitīvā stresa konceptu.

Kādēļ stresa vadība ir būtiska ikvienam?

Hronisks stress ietekmē ļoti daudz dzīves jomas. Tas grauj veselību, pasliktina labsajūtu, samazina enerģijas līmeni. Pastāv cieša saikne starp hronisku stresu un hroniskām slimībām. Hroniskais stress traucē arī darba spējām un labklājības līmenim.Tā izraisītās sekas jūt ne tikai stresam pakļautais cilvēks, bet arī apkārtējie. Līdz ar to tas negatīvi ietekmē gan darba kolektīvu un vidi, gan privātās attiecības.

Piecas būtiskākās stresa radītās problēmas:

1. Fiziskās veselības problēmas.
Ilgstošs stress palielina hipertensijas risku un var izraisīt sirds un asinsvadu problēmas, piemēram, sirdslēkmi un insultu. Tas negatīvi ietekmē gremošanas sistēmu un var veicināt skābes atviļņa un kairinātu zarnu sindroma rašanos. Stress var būt cēlonis arī galvassāpēm, muskuļu sasprindzinājumam un pat hroniskām sāpēm.

2. Mentālās veselības problēmas.
Stress izraisa mentālās veselības problēmas, piemēram, trauksmi un depresiju. Tas aktivizē “cīnīties vai bēgt” reakciju. Ilgstošs šāds nervu sistēmas stāvoklis izraisa bailes un nervozitāti.

3. Miega problēmas.
Arī nekvalitatīvs miegs ir hroniska stresa sekas. Bezmiegs, trausls miegs, apgrūtināta iemigšana, murgi vai nakts svīšana ir izskaidrojama ar pārāk augstu stresa līmeni.

4. Samazināta darba produktivitāte.
Stress būtiski apgrūtina koncentrēšanās spējas un produktivitāti darbā. Satraukums, bailes un nervozitāte apgrūtina lēmumu pieņemšanu. Hronisks stress var izraisīt arī izdegšanu.

5. Negatīva ietekme uz attiecībām.
Hronisks stress var palielina konfliktus attiecībās un radīt grūtības uzturēt draudzīgas vai romantiskas attiecības. Spriedze padara viegli aizkaitināmu un apgrūtina komunikācijas prasmes. Tas var veicināt izolētības un vientulības sajūtu.

Visas nosauktās stresa radītās problēmas būtiski ietekmē gan privāto dzīvi, gan profesionālo. Lai vairotu labsajūtu ir svarīgi gūt panākumus abās šajās sfērās, tādēļ Rūdīšanās skola strādā gan individuāli, gan ar uzņēmumiem un darba kolektīviem. Lai justos laimīgs un veselīgs, tādam ir jābūt kā mājās, tā darbā.

Rūdīšanās skolas vīzija

Rūdīšanās skola ir izstrādājusi īpašas mācību un treniņu programmas, kuru mērķis ir palīdzēt uzlabot cilvēku dzīvi. Tas nozīmē uzlabot stāvokli gan hronisku saslimšanu gadījumā, gan novērst potenciālus veselības riskus, kas saistīti ar dzīvesveidu. Rūdīšanās skolas pieeja paaugstina enerģijas līmeni, stiprina fizisko ķermeni un atklāj prāta spēju potenciālu. Pēc apmācībām ikvienam ir saprotamas konkrētas tehnikas, ar kurām atbrīvoties no stresa un atklāt savu pilno potenciālu.

Rudīšanās skolas programmas ir pieejamas dažādos formātos un vidēs, lai Tu varētu izvēlēties sev ērtāko un saprotamāko:

 • online izaicinājumi;
 • klātienes pasākumi;
 • semināri;
 • vebināri;
 • kolektīvu apmācības;
 • individuālās konsultācijas.

Rūdīšanās skolas mobilā lietotne

2023. gadā tiks izstrādāta Rūdīšanās skolas mobilā lietotne. Tā būs mūsdienīga un ērta iespēja Tev ērtā laikā un vietā piekļūt Rūdīšanās skolas mācību materiāliem. Lietotnes mērķis ir padarīt veselīgu un enerģisku dzīvi vēl pieejamāku ikvienam.

Lietotne būs atrodama App Store un Google Play veikalā. Tev vairs nebūs jāpērk katrs izaicinājums vai mācību materiāls atsevišķi. Turpmāk visas Rūdīšanās skolas apmācību programmas vienuviet būs pieejama ikvienam lietotnes abonementam.

Mēs ticam, ka šis ir solis ceļā uz veselīgāku un laimīgāku sabiedrību. Ar ērtiem un mūsdienīgiem risinājumiem būs vieglāk pilnveidot labāko sevis versiju. Lietotne ir veids, kā samazināt atrunu skaitu un palīdzēt atrast iespējas pat aizņemtajiem.

Treneru apmācības programma

Šogad Rūdīšanās skola prezentēs savu pirmo treneru apmācību programmu. Jau septembrī sāksim intensīvas apmācības ar tiem, kuri vēlas pamatīgi izzināt visu par savu veselību, nervu sistēmu, miegu, rūdīšanos un apzinātu dzīvesveidu. Programma izstrādāta ikvienam, kurš vēlas vēl jaudīgāk strādāt ar sevi, kā arī tiem, kuri jūt aicinājumu palīdzēt citiem uzlabot veselību un dzīvot laimīgāk.

Rūdīšanās skolas treneru apmācību programma būs unikāla iespēja latviešu valodā apgūt atzītas pasaules līmeņa metodes un veselības tēmas, par kurām citi nerunā. Tas ir veids, kā atklāt savu veselību jaunā, holistiskā līmenī. Programmas ietvaros sistemātiski tiks iegūta vērtīga informācija un praktiska pieredze, kas ļaus iepazīt katram sevi vēl tuvāk. Šīs zināšanas būs ātrākais ceļš uz labāko sevis versiju, kā arī dos spēcīgu pamatu, lai varētu efektīvi palīdzēt citiem droši virzīties ceļā uz pārmaiņām un attīstību.

Kāpēc Rūdīšanās skolas pieeja strādā?

Rūdīšanā skola izmanto efektīvas pasaules līmeņa populārākās metodes, kuras ir balstītas dažādos zinātniskajos pētījumos un senajās mācībās. Mūsu pieeja balstās daudzu gadu laikā gūtā pieredzē darbā ar klientiem un sevi. Tehniku daudzveidība nodrošina holistisku pieeju veselībai un ķermenim. Tas ietver – elpošanu, vingrinājumus, aukstumu, karstumu, kontrastus, apzinātību u.c.

1. Stresa vadība

Stresa vadība ir efektīvākais veids, kā veselīgi atbrīvoties un mazināt nelabvēlīgās stresa sekas. Hroniska un uzkrāta spriedze būtiski ietekmē fizisko un mentālo veselību, kā arī labklājību, tādēļ stresa vadība ir aktuāla ikvienam. Tā ietver stresa avotu apzināšanu un novēršanu ar pārbaudītām un efektīvām tehnikām. Iemācoties pārvaldīt stresu, tiek stiprināta veselība un atgūta enerģija un dzīvesprieks.

2. Vima Hofa metode

Rūdīšanās skolas dibinātājs Māris Žunda ir vienīgais sertificētais Vima Hofa metodes treneris Latvijā. Līdz ar to Rūdīšanās skolas programmās tiek iekļauta slavenā Vima Hofa metode. Tā ir ļoti efektīva un unikāla prakse, kas apvieno elpošanu, aukstumu un apzinātību jeb nodomu. Kā pats Vims Hofs saka – šī metode atklāj, ka Tu vari paveikt burtiski neiespējamo. Ar tās palīdzību var pārvarēt slimības, uzlabot mentālo veselību un fiziskās spējas, pat kontrolēt ķermeņa fizioloģiju un prātu. To visu apgūstot ķermenis spēj veiksmīgi tikt galā ar jebkuru stresa situāciju.

3. Oxygen Advantage metode

Oxygen Advantage ir vēl viena unikāla un ļoti efektīva metode, kas stiprina ķermeni, uzlabo fizisko sniegumu un palīdz ķermenim veselīgā veidā pārvarēt stresu. Tā ir Patrika Makkeona izstrādāta pieeja, kas apmāca ķermeni elpot efektīvāk. Rūdīšanās skolas dibinātājs Māris Žunda ir arī šīs metodes treneris un praktiķis. Ar tās palīdzību ir iespējams atvieglot vai pat novērst hroniskas elpošanas saslimšanas.

Oxygen Advantage metodes pamatā ir ideja, ka, elpojot caur degunu, organisms spēj filtrēt, sasildīt un mitrināt gaisu, pirms tas nonāk plaušās. Metode ietver dažādus elpošanas vingrinājumus, piemēram, elpošanu caur degunu fizisku vingrinājumu laikā, kā arī organisma trenēšanu elpot caur degunu miera stāvoklī.

4. Pozitīvais stress

Rūdīšanās skola izmanto arī pozitīvā stresa konceptu. Tas ir pamatā ilgdzīvošanai un spēcīgam, veselam ķermenim un prātam. Pozitīvais stress jeb hormēze ir parādība, kad neliels, kontrolēts stresors labvēlīgi ietekmē organismu. To var izraisīt dažādi stimuli, piemēram, karstums, aukstums vai fiziskas aktivitātes. Hormēze palīdz organismam veiksmīgāk tikt galā ar stresu, līdz ar to tiek uzlabota vispārējā pašsajūtu. Kad organisms tiek pakļauts kontrolētam, zemam stresa līmenim, tas iemācās pielāgoties. Ar laiku tas kļūst noturīgāks pret dažādiem stresa faktoriem arī turpmāk.

5. Funkcionālā veselība

Funkcionālā medicīna ir efektīva dažādu slimību ārstēšanā, jo koncentrējas uz veselības problēmu pamatcēloņu identificēšanu un novēršanu, nevis tikai simptomu ārstēšanu. Līdz ar to tā spēj sasniegt ilgstoši noturīgus rezultātus. Māris Žunda ir sertificēts funkcionālās veselības koucš un izmanto šo pieeju arī Rūdīšanās skolas mācību programmās, kā arī darbā ar individuālajiem klientiem.

Funkcionālā veselība holistiski pievēršas visiem svarīgākajiem dzīves aspektiem. Lai dzīvotu pilnvērtīgi nevar fokusēties tikai uz vienu jomu. Veselība un labklājība iekļauj rūpes par fizisko ķermeni un mentālo stāvokli, sakārtotu finansiālo jomu, personīgo attīstību un attiecības ar apkārtējiem.

6. Biohakings

Biohakings ir moderna un efektīva pieeja, lai optimizētu fizisko un mentālo veiktspēju. Tas tiek panākts ar jaunāko zinātnes sasniegumu un tehnoloģiju izmantošanu savā labā. Iepazīstot un ieviešot biohakinga metodes, ir iespējams uzlabot vispārējo veselību stāvokli un labsajūtu, kā arī pilnveidot savu sniegumu dažādās dzīves jomās. Biohakings pievēršas uzturam, fiziskajām aktivitātēm, miegam un tehnoloģijām.

Rūdīšanās skolas mācības ir efektīvas un tās strādā, par to liecina:

 • augsti novērtētas pasaules līmeņa metodes (Wim Hof un Oxygen Advantage);
 • veiksmīga daudzu gadu pieredze darbā ar klientiem;
 • vairāk nekā 5000 cilvēki ir guvuši lielisku elpošanas pieredzi;
 • vairāk kā 2000 cilvēku ir ieguvuši pozitīvu aukstuma pieredzi, izpratuši rūdīšanos un izbaudījuši ieguvumus no tās.

Tava iespēja

Atrunas un ierobežojumi ir tikai Tavā galvā. Dzīvot pilnvērtīgi un aizraujoši var ikviens. Veselība nav superspēja, bet pareizās zināšanas, metodes un izvēles. Arī Tu vari to visu piedzīvot un izbaudīt. Iegādājies kādu no Rūdīšanās skolas online produktiem jau tagad un sāc savu ceļu uz veselīgāku, enerģiskāku un laimīgāku dzīvi. Tiekamies kādā no izaicinājumiem vai apmācību programmām!

>