Holandietis Vims Hofs (Wim Hof) pasaulē ir pazīstams kā Ledus vīrs. Viņš ir ieguvis apmēram 20 aukstuma Pasaules Ginesa rekordus, pārsteidzoši valdot pār prātu un strādājot ar savu ķermeni. Viņa kontā ir pasaules rekords par ilgāk pavadīto laiku ledus vannā, ko viņš pats gadu no gada pārspējis; uzkāpjot Kilimandžaro kalnā divās dienās, ģērbies tikai šortos; pieveicis 42 km garo maratonu, kas notika Somijā 20 grādu aukstumā, atkal, esot tikai šortos; nopeldējis līdz 6 minūtēm zem ledus aukstajā ūdenī. Ledus cilvēkam pat labpatiktos dzīvot Antarktīdā, kur valda liels aukstums, ne brīdi nedomājot par ķermeņa atsalšanu.

Hofs uzskata, ka viss strādā tikai prātā. Ja mācēs noskaņot domas un nedomāt par ledaini auksto ūdeni, tad arī ķermenis nejutīs salu. Apgūstot šo metodi un ikdienu pie tās strādājot, tā kļūst kā dzīvesveids, nostiprinot savu imūnsistēmu un liekot izskatīties patiesi jaunam. Šai metodei nav svarīgi cik jauns esi, vai cik smags esi: tā der visiem un visām, kuri ir gatavi pakļaut savu ķermeni ar prāta spējām. Iegūstot nevainojamu imūnsistēmu, tu pasargā sevi no biežām saslimšanām, noguruma un ātru novecošanu. Pētot Vima Hofa prāta un ķermeņa spējas, 2011.gadā zinātnes vārdā labprātīgi ievadīja viņa asinsritē mirušas zarnu nūjiņas, kas parastā situācijā izraisītu drebuļus, augstu temperatūru, drudžainas gripas simptomus un caureju. Uz šīm baktērijām imūnsistēma noreaģēja pozitīvi, un neviens no simptomiem neparādījās. Uzrādot šādus rezultātus, pats Vims saprata, ka jāpiepilda dzīve nevis ar Ginesa rekordu uzstādīšanu, bet, apmācot arī citus cilvēkus regulēt savas prāta spējas. Sākumā viņš iemācīja 12 cilvēkiem norūdīt sevi no lielā aukstuma, un pēc diviem gadiem tieši tādā pašā veidā, ievadot zarnu nūjiņas, testa mēģinājumi attaisnojās, un visi Vima sekotāji varēja bez nekādiem simptomiem iziet pārbaudes. Tādējādi, 2013.gadā tik nolemts praktizēt visā pasaulē šo metodi. Tika izveidot vienkāršoti soļi, sākot ar meditāciju un ūdens peldēm ziemas laikā. Ne tikai pareizas elpošanas apgūšana un prāta kontrole ir galvenie aukstuma metodes elementi. Tāpat svarīgs ir veselīgs dzīvesveids, pareiza ēšana un daudz kustības.

Arī Latvijā ir iespēja praktizēties un apgūt Vima Hofa metodi, ko var apgūt pie viņa kustības turpinātāja Māra Žundas. Māris Žunda pats personīgi ir trenējies pie Vima Nīderlandē un Polijā. Māris ir izveidojis domu biedru grupu un Rūdīšanās skolu, kas ir atvērta visiem aukstuma cienītājiem un tiem, kuri vēl nav, bet vēlas par tādiem kļūt sava skaistuma labad. Ziemā tiek organizētas ūdens peldes, sēdēšanas āliņģos, pastaiga basām kājām pa sniegu. Jāatceras, ka savas spējas nevar pārvērtēt un jābūt ļoti piesardzīgiem. Nepieredzējušam un nenorūdītam cilvēkam nevajadzētu uzreiz līst ledainā ūdenī un mēģināt tur sasniegt rekorda ilgu laiku. Ir jāieklausās savā ķermenī, pretējā gadījumā var sākties strauja hipotermija, un ķermeņa temperatūra noslīdēt zemāk par 35 grādiem pēc C vai vēl ļaunāk. Pats Hofs iesaka, ka drošāka prakse vienmēr ir uz sauszemes nekā ūdenī. Lielas baļļas, pildītas ar ledu, vai speciāli ledus krēsli ir piemērotāki, apgūstot un mācoties šo aukstuma metodi.

“Es nebaidos no nāves, es baidos nodzīvot dzīvi nepilnvērtīgi”, saka pats Hofs, iedrošinot apzināt savas prāta spējas un mainīt līdzšinējo dzīvi.

Vims Hofs
>