Ne tikai pieaugušajiem būtu ieteicams pievērsties elpošanas vingrinājumu veikšanai. Tie spēj palīdzēt tādās situācijās, kā piemēram, liels stress vai problēmas iemigt. Šajā rakstā mēs Jums piedāvājam vairākas elpošanas tehnikas bērniem. Tās spēs palīdzēt iemigt, attīrīt elpošanas ceļus, atmodināt ķermeni, kā arī palīdzēs raudošam bērnam nomierināties.

Pienenes vingrinājums

Vienkāršs vingrinājums, kurā bērnam jāiztēlojas, ka viņš pasmaržo ziedu. Tas jādara lēnām, gari ieelpojot caur degunu un izelpojot caur muti, pilnīgi atbrīvojot ķermeni. Pie izelpas var pievienot skaņu “Hā”, kas palīdzēs atbrīvoties no sasprindzinājuma. Izmantot lai pievērstu bērna uzmanību konkrētajam brīdim, kad bērns ir satraukts, pārlieku aktīvs, nobijies, kūtrs vai aizdomājies.

Mēness elpa

Mēness elpa sastāv no ieelpas, īsas elpas aiztures, izelpas un vēlreiz īsas elpas aiztures, elpojot tikai caur degunu un vērojot, kā elpa ieplūst un izplūst. Šim vingrinājumam vajadzētu dot nedaudz laika, lai novērotu tā priekšrocības,

bet ne pārāk ilgi, lai vingrinājums neapniktu. Vingrinājuma izpildes laikā mēles galu pieliek pie smaganām aiz priekšējās zobu rindas. Var izmantot pirms spēlēm ar citiem bērniem vai kolektīvām nodarbēm, arī pirms gulētiešanas, vai lasot pasaku.

“Mazā truša” vingrinājums

Elpošanas vingrinājums sastāv no trim īsām ieelpām, elpojot caur degunu, līdzīgi kā smaržojot gaisu, un izelpas caur degunu. Tas veicinās elpošanu, attīrīs elpošanas ceļus un atmodinās ķermeni, sniegs nelielu stimulu, ja bērns ir kūtrs. Vingrinājums palīdzēs nomierināties raudošam bērnam.

Riteņa riepas vingrinājums

Šis vingrinājums veicams, ieelpojot caur degunu un izelpojot caur muti ar klusu gaisa šņācienu kā no caura riteņa riepas. Izelpa pagarināta, brīva. Sniegs nomierinošu efektu.

Veicot elpošanas vingrinājumus, atceries sekot līdzi bērna pašsajūtai. Līdzko redzi, ka bērns izjūt diskomfortu,  elpošanas vingrinājums ir jāpārtrauc!

>