Iepriekš noskaidrojām, ka ar vairāku metožu praktizēšanu ir iespējams ietekmēt nervu sistēmu. Viena no metodēm ir elpošanas vingrinājumi.

Elpošana ir mūsu galvenais dzīvības avots un tas notiek neapzināti. Tomēr tas nenozīmē, ka šo procesu nevaram praktizēt un izmēģināt dažādus elpošanas vingrinājumus, kuri spēj mūs nomierināt spriedzes un stresa pilnās situācijās. Piemēram, darba intervijā, publiskā uzstāšanās, kā arī ķermeņa pielāgošanā ekstrēmi aukstiem apstākļiem. Elpošanas vingrinājumi ir vairāku rakstu daļas, kurās būs izlasāmi elpošanas vingrinājumi, kurus var praktizēt jebkurš. Raksta ietvaros vingrinājumi būs gan uzmundrinājumam, gan relaksācijai.

4-7-8

Šis vingrinājums ir nomierinošs, veicina gremošanu, kā arī palīdz sirdsdarbības un asinsspiediena normalizēšanai. Sākotnēji vingrinājumu ieteicams veikt ērtā un drošā vietā.

Šis ir viens no vissenākajiem un biežāk pielietotajiem elpošanas vingrinājumiem. Vienkāršs, efektīvs, neaizņems daudz laika. Var izpildīt jebkurā vecumā. Šim vingrinājumam ir senas tradīcijas Austrumu pasaulē. Tam piemīt daudzas veselību veicinošas īpašības, tas palīdzēs nomierināt un nostiprināt nervu sistēmu un ķermeņa bioķīmiskos procesus. Noderēs, lai mainītu nelabvēlīgus ieradumus un kārdinājumus. Svarīgi šī vingrinājuma laikā turēt mēles galu pie smaganu augšējās daļas aiz priekšējās zobu rindas. Vingrinājuma nosaukums liecina par proporcijām 4-7-8. Ieelpa — elpas aizture — izelpa. Tātad četru sekunžu gara ieelpa, septiņas sekundes aizturam elpu un astoņu sekunžu gara izelpa. Izelpot caur muti, lūpas kopā veido mazo 0, vaigi brīvi pavada ieelpu ar garu pūtienu (kā gaudo ziemas vējš aiz loga). Šis vingrinājums jāveic vismaz divas reizes dienā, bet ne vairāk kā četrus elpas ciklus vienā reizē. Novērojiet, kā palielinās siekalu daudzums mutē un nomierinās domu klejojums. Pēc pirmā mēneša, ja jūtaties komfortabli, varat šo ciklu skaitu palielināt, bet ne vairāk kā astoņus ciklus vienā piegājienā. Saglabājot proporcijas 4-7-8, varat pagarināt viena cikla garumu (tas atkarīgs no tā, cik ilgi spējat aizturēt elpu). Izpildot regulāri, pēc 1-2 mēnešiem varat sākt šo vingrinājumu pielietot ikdienā, nonākot stresa situācijās. Piemēram, ja kāds jūs cenšas izprovocēt vai jūs kavējat darba nodošanas termiņu, vai svarīgu tikšanos. Tas labi noderēs arī kārdinošās situācijās, lai uzveiktu vājības vai atkarības. Kā arī būs labs palīgs, kad neizdodas aizmigt. Katrs savu organismu pazīst vislabāk, tāpēc katram cilvēkam šis vingrinājums var palīdzēt savādāk. Pēc 2-3 mēnešu regulāras šī vingrinājuma veikšanas tiks novērotas būtiskas izmaiņas jūsu ķermeņa fizioloģijā. Pazemināsies asinsspiediens, palēnināsies sirdsdarbība, uzlabosies kopējā asinscirkulācija, uzlabosies pārtikas pārstrādes un gremošanas procesi.

Seko nākamajiem ierakstiem, kuros būs citi elpošanas vingrinājumi. Varbūt atradīsi sev piemērotāko, kuru izmantosi situācijās, kad stress ēd nost un ir vajadzīgs brīdis, lai atgūtos.

>