Kādēļ ir vērts pieteikties Rūdīšanās skolas jaunumiem e-pastā

Kādēļ ir vērts pieteikties Rūdīšanās skolas jaunumiem e-pastā

Pirms gadumijas paspējām uztaisīt lielo tīrīšanu. Pie fiziskas mantu un drēbju revidēšanas visi esam pieraduši. Tomēr jāņem vērā, ka dzīvojam tehnoloģiju laikmetā, tādēļ svarīgi parūpēties arī par digitālajiem tīrīšanas darbiem. Nesen Rūdīšanās skola izsūtīja visiem saviem kontaktiem e-pastu, ar draudzīgu aicinājumu atteikties no jaunumu saņemšanas, ja tie vairs nešķiet aktuāli.

Vairākas reizes mēnesī ikvienam, kurš ir pierakstījies, izsūtām vērtīgu informāciju par dažādām veselības tēmām, metodēm, ieteikumiem un Rūdīšanās skolas aktuālajiem pasākumiem. Tā kā viss strauji iet uz priekšu, intereses un fokuss var mainīties. Mēs uzskatām, ka nav vērts piesārņot e-pasta kastīti ar informāciju, ja tā nesniedz vērtību.

Gribam pateikt lielu paldies visiem, kuri bija ar mums, tomēr īpaši patīkami bija apzināties, ka tik daudzi nolēma turpināt kopīgu ceļu. Ir prieks, ka Rūdīšanās skolas kopiena ir izaugusi tik liela. Bet vēl vairāk priecē, ka cilvēkiem patiesi rūp veselības un labsajūtas jautājumi. Tik daudzi ir gatavi regulāri uzzināt jaunu informāciju un arī ieviest pārmaiņas savā ikdienā.

Vēstules beigās uzdevām vienu jautājumu – par kādām tēmām Tu gribētu, lai turpmāk komunicējam? Mēs nebijām gaidījuši, ka tik daudzi mums atbildēs. Tika nosauktas ne tikai aktuālākās tēmas, bet izdarīts daudz vairāk. Vēstulēs bija gan skaisti pateicības vārdi, gan ieteikumi un personīgās atziņas. Liels paldies, pirmkārt, ka izlasāt mūsu sūtītās ziņas līdz galam. Otrkārt, ka dalāties ar savu pieredzi. Treškārt, ka iesaistāties un palīdzat stiprināt Rūdīšanās skolas kopienu, lai mums visiem ir vieta, kur uzzināt, iedvesmoties un kļūt par labāku sevis versiju.

Vērtīgākie ieguvumi no Rūdīšanās skolas vēstulēm

Apkopojot iesūtītās ziņas, varam secināt, ka ir daudz iemeslu kādēļ lasāt mūsu vēstules. Katram ir sava personīgā pieredze un fokuss. Tas arī nosaka, kas vairāk interesē un to, kur tiek saskatīta lielāka vērtība. Tomēr varam izcelt četrus galvenos punktus, kas dominēja jūsu komentāros.

  1. Vērtīga informācija

Jāpiekrīt, ka ir patīkami saņemt apkopotu un precīzu informāciju, nevis meklēt to interneta dzīlēs. Kā arī latviešu valodā nav nemaz tik daudz resursu, kur uzzināt par veselības tēmām. Īpaši par tām, par kurām ārsti diemžēl nerunā. Pieprasītākās tēmas ir abi lielie milži – elpošana un rūdīšanās. Bet nav nekāds brīnums, tās ir tik plašas, ka var runāt, pētīt un vienmēr uzzināt vēl kaut ko jaunu.

Arī mums aizvien ir interesanti aktualizēt gan elpošanas, gan rūdīšanās nozīmīgumu. Tomēr tas galīgi netraucē pievērsties arī citam, mazāk apspriestām tēmām. Arī turpmāk savās informatīvajās vēstulēs bez rūdīšanās un elpošanas parunāsim par miegu, stresu, konkrētām metodēm un vērtīgiem vingrinājumiem.

“Ziņas vienmēr izlasu ar lielu interesi. Māri, Tu patiešām pārzini tēmas, par ko runā, un izskaidro ļoti saprotami. Paldies par Tavu vēlmi izzināt veselību un arī par to, ka padalies ar mums. Paldies un uz nešķiršanos!”
–Liene

  1. Iedvesma, motivācija un mērķi

Prieks bija lasīt, ka daudzi atrod iedvesmu mūsu sūtītajās vēstulēs. Lai sajustu reālus uzlabojumus nepietiek tikai ar izlasīšanu un uzzināšanu, ir arī jādara. Mainīt paradumus nav viegli, bet ir iespējami. Būtiski ir izvēlēties savu nākamo veselības mērķi. Tā var būt kāda elpošanas tehnika, ko apņemies pildīt regulāri, aukstās peldes vai baspēdošana. Kad saproti, kādi ieguvumi ir no katras darbības, tad arī būs vieglāk izvēlēties, kas Tev ir aktuālāks. Patiešām ir patīkami dzirdēt, ka informācija, ko sūtam ir tik noderīga un tiek izmantota.

“Vēstules labprāt turpināšu saņemt iedvesmas dēļ. Vairumu no info jau zinu, bet svarīgi ir atgādināt sev par to…”
–Austris

  1. Atgādinājums īstajā brīdī

Pat tiem, kas zina un dara, laiku palaikam vajag papildus pamudinājumu. Ir brīži, kad dzīve atgādina vāveres riteni un rūpes par sevi tiek iepauzētas. Tajā brīdi vajag tikai nelielu atgādinājumu apstāties, ieelpot un izkāpt no trakā skrējiena. Iedomājies – viena vēstule e-pastā var atkal atgādināt, kāpēc tu dari to, ko dari un iedot nepieciešamo atbalstu. 

“Sekoju līdzi Rūdīšanās skolas gaitām. Periodiski pati savā nodabā rūdos, pildu elpošanas vingrinājumus utt. Rūdīšanās skolas vēstules atgādina, ka tas būtu jādara regulāri. Paldies!”
–Laura

  1. Iespēja satikties

Rūdīšanās skolas vēstulēs ir iekļauta arī informācija par mūsu rīkotajiem aktuālajiem pasākumiem. Tā ir lieliska iespēja satikt citus, kuri ir gatavi kāpt ārpus savas komforta zonas. Mums kaut kā ir paveicies, jo pasākumos vienmēr piedalās tiešām forši un interesanti cilvēki. Kā arī tā ir iespēja satikties ar Rūdīšanās skolas dibinātāju Māri Žundu. Parunāties, uzdot savus jautājumu un nostiprināt pārliecību, ka vajag darīt un kļūt labākam, veselākam un spēcīgākam.

“Vēlos arī turpmāk saņemt ziņas, jo tās iedvesmo. Pateicoties Tev, Māri, rūdos un esmu tajā iesaistījusi arī savu meitu. Motivācija sākt domāt par sevi un savu veselību man radās ar vienu tikšanās reizi ar Tevi. Vienmēr ir prieks saņemt Tavus e-pastus.”
–Iveta

Ko mēs uzzinājām no saņemtajām vēstulēm?

Arī mēs iedvesmojāmies no saņemtajām ziņām. Tajās tika nosauktas vairākas tēmas, par kurām turpmāk varēsim parunāt. Sapratām, ka ir vērts pastāstīt kā pielāgot rūdīšanos un elpošanu dažādām vecuma grupām. It īpaši – bērniem, jo sākot praktizēt rūpes par sevi jau no bērnības būs daudz vieglāk kļūt par labāko sevis versiju pieaugušā vecumā. Vēstules deva iedvesmu paskatīties uz rūdīšanās procesiem caur sievietes veselības perspektīvu. Kā arī atklājās, ka lielai daļai interesē padziļināti biohakinga un uztura jautājumi.

Tagad mums ir daudz jaunu ideju, par ko varam runāt. Tas nozīmē, ka jau drīzumā mūsu kanālos parādīsies izglītojošā informācija, kas veidotas pēc jūsu ieteikumiem un vēlmēm. Paldies par idejām!

Bija ļoti patīkami vēstulēs dzirdēt tik daudz labus vārdus, ka jums rūp, patīk un interesē tas, ko darām. Mēs ļoti gribam ar dažām ziņām padalīties arī ar Tevi. Varbūt tas iedvesmos vairs neatlikt ideju par auksto dušu, no rīta pamosties agrāk, lai paspētu izpildīt kādu elpošanas vingrinājumu vai beidzot paslēgt apkuri nedaudz vēsāku, lai ļautu ķermenim saprast, ka ziema ir gan ārā, gan iekštelpās.

“Paldies par šīm vēstulēm un arī to apņēmības aicinājumu, ko guvu piedaloties online izaicinājumos. Ziemas peldes sāku tikai šoruden un turpinu!
–Iveta

“Ceru, ka beidzot saņemšu drosmi arī savai pirmajai aukstumpeldei. Briestot tai, pagaidām dibinu sadraudzību ar aukstu ūdeni no rīta dušā.”
–Linda
“Paldies par Jūsu padomiem un rakstiem – lasu, domāju un cenšos izdarīt labākās izvēles. Apzinos, ka vēl daudz kas ikdienā ir maināms un darāms, bet es pamazām. Iegādātā rūdīšanās kursa materiāli ir saglabāti un tieši nesen iedomājos, ka pienācis laiks tos atkal pārlasīt. Pateicos par Jūsu sniegtajām zinībām un iedvesmu!”
–Zane
Ja tu nesaņem Rudīšanās skolas jaunumus, bet tevi interesē tēmas, par ko runājam, tad piesakies, un iegūsti vērtīgu informāciju arī savā e-pastā.
Atgriezties blogā